Резніков відзвітує Пентагону щодо використання касетних боєприпасів

Резніков відзвітує Пентагону щодо використання касетних боєприпасів

Міністр оборони Олексій Резніков. Фото: Владислав Кравець/Суспільне
Міністр оборони України Олексій Резніков під час засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн", Брюссель, 15 червня 2023 року, фото: Владислав Кравець/Суспільне

Міністр оборони Олексій Резніков найближчим часом надасть Пентагону звіт щодо використання Україною касетних боєприпасів.

Про це він повідомив у інтерв'ю американському телеканалу CNN.

Посадовець розповів, що чекає від підлеглих на звіт, який передасть до Міноборони США, "ймовірно, в понеділок чи вівторок", тобто 24 або 25 липня.

"Ми будемо звітувати про результати використання (касетних боєприпасів, Ред.), тому я думаю, що цього тижня у мене буде перша доповідь, і я поділюся нею з моїми партнерами в Пентагоні. Сподіваюся, що вони (касетні снаряди, Ред.) будуть ефективнішими, ніж звичайні боєприпаси", зазначив Резніков.

За словами міністра, звіт є частиною угоди зі Сполученими Штатами щодо передачі касетних боєприпасів.

Що відомо про надання Україні касетних боєприпасів

Наприкінці червня американські законодавці з Гельсінської групи просили американського президента Джо Байдена передати Україні касетні боєприпаси, розроблені у США і не використані за часів холодної війни.

6 липня The New York Times з посиланням на американського високопосадовця повідомила, що Сполучені Штати мають наміри оголосити новий пакет озброєнь для України, який включатиме й касетні боєприпаси.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок 7 липня після повідомлень про те, що Вашингтон планує надати Києву цю зброю, заявила, що ФРН не схвалює відправку касетних боєприпасів в Україну.

Увечері того ж дня США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на 800 мільйонів доларів, у переліку озброєнь якого були касетні боєприпаси.

Касетний боєприпас — це особливий вид снаряда з тонкими стінками. Основним елементом касетного боєприпасу є головна снарядна частина. Цю форму наповнюють дрібними осколками, авіамінами, протитанковими, протипіхотними або запальними мінами. Одна касетна бомба може містити мінімум десять мін та дрібних деталей до них, які перебувають у спеціальних стінках-перегородках. Таким чином у бомбі міститься велика кількість маленьких бомб, які після детонації в повітрі висипаються та розсипаються по всій зоні ураження.

Понад 120 країн приєдналися до конвенції, яка забороняє їх використання як негуманне та невибіркове, значною мірою через високий рівень несправностей, які засмічують ландшафт суббоєприпасами, що не вибухнули, що загрожує як дружнім військам, так і цивільним особам, часто протягом десятиліть після закінчення конфлікту. США, Україна та Росія, яка, як стверджується, широко використовувала їх в Україні, не є сторонами конвенції. Вісім із 31 члена НАТО, включаючи США, не ратифікували конвенцію.

На початок