Путін підписав закон про підвищення граничного віку перебування військовозобов'язаних у запасі

Путін підписав закон про підвищення граничного віку перебування військовозобов'язаних у запасі

Президент Росії Володимир Путін
Президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з лідером боснійських сербів Мілорадом Додіком, 23 травня 2023 року, фото: AP

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, який підвищує на п'ять років граничний вік перебування в запасі громадян, які мають військові звання нижче за офіцерське.

Документ опубліковано на офіційному порталі правової інформації РФ.

Згідно з документом збільшується граничний вік громадян, які перебувають у запасі та у мобілізаційному резерві. Зокрема, граничний вік для військовозобов'язаних першого розряду підвищується з 35 до 40 років, другого — з 45 до 50 років, третього — з 50 до 55 років. Для наявних військових звань старших офіцерів граничний вік перебування в мобілізаційному резерві збільшується до 65 років, для молодших офіцерів — до 60 років.

У травні цього року президент РФ Володимир Путін підписав указ про призов на військові збори громадян, які перебувають у запасі.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Президент Росії Володимир Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Міністр оборони Росії Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відряджанням в зону "СВО".Згодом Держдума РФ дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Затримали 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

28 жовтня Путін оголосив про закінчення російської військової мобілізації. Міністр оборони РФ Шойгу заявив, що в Україну відправили 82 тисячі мобілізованих росіян.

Президент України Зеленський зазначив, що Росія нищить корінні народи під приводом мобілізації.

У грудні повідомлялось, що на території Білорусі збільшилася кількість російських мобілізованих.

Зазначимо, що 19 жовтня Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Росіяни проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

У Головному управлінні української розвідки заявили, що в Росії з 9 січня обмежили виїзд з країни військовозобов’язаним, в тому числі обмежено придатним до служби. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав інформацію від української розвідки "диверсією" і заявив, що в Росії не запроваджували заборону на виїзд чоловіків.

На початок