WP: Білий дім відмовляє Україні в наданні ракет ATACMS

WP: Білий дім відмовляє Україні в наданні ракет ATACMS

ЗМІ
WP: Білий дім відмовляє Україні в наданні ракет ATACMS
Випробування оперативно-тактичного ракетного комплексу ATACMS у США, 14 грудня 2021 року, фото: AP

Адміністрація президента Сполучених Штатів Джо Байдена продовжує відмовлятися передавати Україні ракети підвищеної дальності для реактивних систем залпового вогню HIMARS та навіть обговорювати це питання попри тиск з боку законодавців у Конгресі та влади України.

Про це повідомляє The Washinton Post із посиланням на власні джерела серед американських високопосадовців.

"За словами офіційних осіб США, адміністрація Байдена твердо дотримується, принаймні на цей час, своєї відмови відправити ракети великої дальності в Україну, попри зростання тиску з боку американських законодавців і прохання київського уряду", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, видання пише, що повільні темпи українського контрнаступу проти російських військ, та новий "двозначний тон" президента Байдена призвели до широко розповсюджених припущень про те, що ракети незабаром можуть бути передані Україні — так само, як раніше й інші системи озброєнь США, передача яких спочатку заперечувалася, але зрештою була схвалена протягом останніх 17 місяців.

"Наприкінці травня Байден, схоже, змінив своє раніше тверде "ні" щодо можливості ATACMS, армійської тактичної ракетної системи, вперше заявивши, що вона "все ще у грі". За два тижні президент України Володимир Зеленський заявив, що він і Байден говорили про ракети на саміті НАТО у Вільнюсі в Литві, але жодного рішення ухвалено не було", — зазначається в публікації.

Однак представники Міністерства оборони та адміністрації США, знайомі з цією проблемою, у коментарі виданню на умовах анонімності заявили, що, попри те, що вони назвали зростаючою суспільною думкою про "якесь повільне гравітаційне тяжіння" до схвалення, у політиці США не було жодних змін і не було предметного обговорення щодо цього питання протягом кількох місяців. При цьому Пентагон вважає, що Україна має інші, більш нагальні потреби, ніж ATACMS, і побоюється, що передача Україні достатньої кількості зброї, щоб змінити ситуацію на полі бою, серйозно підірве готовність США до інших можливих конфліктів.

Журналісти зауважують, що кількість ракет ATACMS на американських складах зафіксована, і вони очікують на заміну ракетою Precision Strike нового покоління, що має надійти на озброєння до кінця цього року. Lockheed Martin, як і раніше, виробляє 500 ATACMS на рік, але вся ця продукція призначена для продажу в інші країни.

На початок