У Чернівецькій області поновлять перевірки місць проживання вимушених переселенців, які отримують виплати

У Чернівецькій області поновлять перевірки місць проживання вимушених переселенців, які отримують виплати

У Чернівецькій області поновлять перевірки місць проживання вимушених переселенців, які отримують виплати
Суспільне Буковина

З серпня у Чернівецькій області поновлять перевірки місць проживання вимушених переселенців. Тих, хто виїхав та не перереєструвався, позбавлять виплат. Зараз в області з 84 тисяч офіційно зареєстрованих вимушених переселенців 31 тисяча отримує грошову допомогу.

Про це повідомив начальник Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Чернівецькій області Іларій Мінтянський в ефірі Українського Радіо Чернівці.

Кого можуть позбавити виплат

Люди, які евакуювались в область з небезпечних регіонів щомісяця можуть отримувати 2 тисячі гривень допомоги для дорослих та три тисячі для дітей, або людей з інвалідністю.

Цих виплат позбавляють людей, які повернулись додому, виїхали за кордон більш ніж на 30 днів, або ж переїхали в іншу область та не перереєструвалась.

Також виплат можуть позвати людей, які:

  • купили автомобіль з року випуску якого минуло менше ніж 5 років;
  • оплачували послуги чи роботи на понад 100 тисяч гривень;
  • мають понад 100 тисяч гривень на депозиті;
  • мають у власності, або ж купили житло.

"Ми об’єднуємо всі бази: міністерства фінансів, міністерства юстиції. Так ми бачимо людей, які здійснювали покупки або інші зміни майнового стану. Володіючи такими даними управління праці припиняє виплати", — каже Мінтянський.

В 2023 році вже проводили перевірки місць проживання вимушених переселенців. Тоді з майже 800 людей половина не проживала за місцем реєстрації, повідомив Мінтянський.

Куди звертатись, при зміні місця реєстрації

Люди, які переїжджають в іншу область мають повідомити про це органам, які їх реєстрували.

"Необхідно піти у сільську раду, або ж управління праці та повідомити, що ви їдете в іншу область. В нашій єдиній інформаційній системі йде перереєстрація, тоді допомогу і надалі будуть виплачувати", — каже Мінтянський.

Також людям необхідно повідомити про від'їзд за кордон більш ніж на 30 днів.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок