"Будь-хто може стати чемпіоном". Австралієць Руссо виграв "золото" ЧС з дайвінгу та перервав абсолютну домінацію Китаю

"Будь-хто може стати чемпіоном". Австралієць Руссо виграв "золото" ЧС з дайвінгу та перервав абсолютну домінацію Китаю

"Будь-хто може стати чемпіоном". Австралієць Руссо виграв "золото" ЧС з дайвінгу та перервав абсолютну домінацію Китаю
"Золото" ЧС-2023 — найбільша перемога в кар'єрі Кессіела Руссо. Фото: AP Photos

Що означає сенсаційний результат 22-річного Кессіела Руссо.

Австралійський стрибун у воду Кессіел Руссо здобув сенсаційне "золото" на ЧС-2023 зі стрибків у воду, випередивши на п'єдесталі двох суперників з Китаю.

Саме китайську домінацію Руссо перервав у Фукуоці, тріумфувавши в стрибках з 10-метрової вишки. Дайвери збірної Китаю незмінно перемагали на чемпіонатах світу з 2019 року.

У чому полягала серія Китаю в стрибках у воду

Китайці незмінно перемагають на на чемпіонатах світу з дайвінгу з 2019 року. Після тодішнього заключного "золота" вони зібрали усі 13 перемог на ЧС-2022 в Будапешті.

На ЧС-2023 у Фукуоці Китай виборов 12 поспіль медалей найвищого ґатунку. Та збільшив серію до вражаючих 26 перемог поспіль.

Аби зібрати всі 13 золотих медалей ЧС-2023, китайцям бракувало лише перемоги в останньому турнірі — чоловічих змаганнях зі стрибків з 10-метрової платформи. Проте у фіналі дисципліни в плани збірної втрутився 22-річний Руссо.

Як пройшов фінал

  • Китаєць Лянь Цзюньцзє підходив до медального старту в статусі фаворита. Напередодні він посів перші місця у відборі та півфіналі, в другому випадку випередивши найближчого переслідувача Руссо на понад 10 балів.
  • Вже після чотирьох спроб у фіналі Цзюньцзє йшов на проміжній першій сходинці. Після першого стрибка Руссо був дев'ятим, але в трьох наступних спробах підтягнувся до другого місця.
  • Вирішальним став п'ятий стрибок Руссо — на 81 бал з показником складності у 3.6. Лянь у п'ятій спробі програв Касселю більше 10 балів і втратив лідерство на турнірі.
  • За шосту спробу, найскладнішу в обох спортсменів (3.7), Руссо та Цзюньцзє отримали однакові 98.05 бала. Цього вистачило австралійцю для загальної перемоги над Лянем з відривом у 8.5 бала.

Що сказав після перемоги австралієць

"Жодної великої таємниці для мого успіху сьогодні. Все є результатом великих зусиль та стабільності, які я вкладаю у свої тренування. Окрім того, я намагався залишатися вірним собі та цінностям, яких дотримуюся", — цитує Руссо офіційний сайт World Aquatics.

"У світі дайвінгу може статися що завгодно. Будь-хто може стати чемпіоном світу. Все залежить від того, хто зможе втриматися на вершині та продемонструвати шість найстабільніших стрибків у день фіналу".

Що відомо

  • З показником у 12 перемог Китай став недосяжним для суперників у загальному медальному заліку чемпіонату світу з дайвінгу. В Австралії на другій сходинці — єдине "золото" Кессіела Руссо.
  • Україна закінчила чемпіонат на п'ятій сходинці медального заліку з єдиним "сріблом" Олексія Середи та Кірілла Болюха в синхронних стрибках з 10 метрів.
  • Китай також був близький до абсолютного успіху на Олімпіаді-2020 в Токіо. Але виборов лише сім перемог з восьми: "золото" синхронних стрибків з 10 метрів у чоловіків виграли британці Том Дейлі та Метті Лі.
  • Перемога на ЧС-2023 стала найбільшим здобутком в кар'єрі Руссо, чемпіона Ігор Співдружності-2022 в стрибках з 10 метрів.
На початок