Що змінить націоналізація "Сенс банку" для громадян — роз'яснення члена Ради НБУ

Що змінить націоналізація "Сенс банку" для громадян — роз'яснення члена Ради НБУ

Націоналізація "Сенс банку"
Фото: з сайту "Сенс Банк"

Націоналізація “Сенс банку” не змінить нічого для громадян, пояснив член Ради НБУ Василь Фурман в ефірі телемарафону “Єдині новини”. За його словами, рішення про націоналізацію було настільки очікуваним, що після оголошення рішення НБУ буквально за добу кількість вкладів в банку, за інформацією “Сенс банку”, збільшилася на 330 млн грн.

Як пояснив Фурман, “Сенс банк” (колишній “Альфа-банк”) є важливим банком в Україні. Його клієнтами на сьогодні є понад 3 млн фізичних осіб, близько 82 тисяч ФОПів, близько 55 тисяч компаній. У банку працюють близько 4 тисяч працівників.

Найближчими днями, за його словами, можна буде побачити новий склад правління і наглядової ради. Фурман додав, що Нацбанк ухвалив рішення вивести з ринку "АТ Сенс банку” через загрози для вкладників, викликані контролем над банком підсанкційних російських власників.

“Для наших громадян нічого принципово не зміниться. Банк працював, працює і буде працювати. Процедура націоналізації дасть поштовх розвитку даного банку”: — сказав Фурман.

Він розповів, що в останні місяці можна було спостерігати, як зменшилися показники банку. І всі, за його словами, очікували рішення щодо націоналізації, тому що юридично не передбачена процедура продажу банку, якщо він є під санкціями.

“НБУ ухвалив рішення, Фонд гарантування, Кабмін ухвалили єдине правильне рішення на даному етапі. Банк працював, працює і буде розвиватися. Довіра до банку буде збільшуватися. А у майбутньому держава має продати цей банк”, — сказав член Ради НБУ.

Що відомо про націоналізацію "Сенс банку"

Кабмін 21 липня ухвалив рішення придбати у повному обсязі акції "Сенс Банку" у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за 1 гривню. Таким чином фінустанова стала державною під управлінням Міністерства фінансів.

20 липня Національний банк України ухвалив рішення вивести з ринку "Сенс Банк" (до грудня 2022 року — "Альфа Банк Україна") та звернувся до Кабміну з проханням націоналізації фінустанови. На підставі рішення правління НБУ Фонд гарантування вкладів фізосіб з 21 липня запровадив тимчасову адміністрацію в "Сенс Банк". Під час дії тимчасової адміністрації сервіси для фізосіб працюватимуть у звичайному режимі, без додаткових обмежень зі сторони Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Також без обмежень прийматимуться платежі юридичних осіб.

"Сенс Банк" має 130 відділень по всій Україні.

На початок