Українець Середа - шостий в останньому фіналі стрибків у воду на чемпіонаті світу з водних видів спорту

Українець Середа - шостий в останньому фіналі стрибків у воду на чемпіонаті світу з водних видів спорту

Українець Середа - шостий в останньому фіналі стрибків у воду на чемпіонаті світу з водних видів спорту
Олексій Середа. Фото: AP Photos

Повторення особистого топрезультату на чемпіонаті світу.

Україна закінчила виступи на чемпіонаті світу з водних видів спорту у стрибках у воду. 17-річний Олексій Середа виступив в останньому фіналі - стрибках з 10-метрової вишки.

Фінал зі стрибків з 10-метрової вишки серед чоловіків став останнім на чемпіонаті світу з водних видів спорту. До нього за результатами півфіналу відібралися 12 найкращих стрибунів, серед яких і Середа.

Український стрибун закінчував чемпіонат світу, маючи проблеми зі спиною - про них розповіла його тренерка Тамара Токмачова в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт. Попри це, він спершу пройшов кваліфікацію, а згодом ще й виборов путівку у фінал.

Крім кваліфікації до фіналу, 17-річний українець також виборов для країни ліцензію на Олімпіаду-2024. Туди проходили усі учасники фіналу - Середа замкнув топ-12 найкращих, тоді як інший українець Євген Науменко посів 15-е місце.

Як виступив Олексій Середа у фіналі?

 • У програмі Середи був другий стрибок з найвищою складністю з оцінкою 3.7. Найменш складним був третій стрибок (2.8).
 • Середа розпочав змагання з другим найкращим результатом серед усіх учасників, поступаючись лише китайцеві Хао Яну. Однак у другому та третьому стрибках відкотився на 10-е місце, причому найменшу оцінку отримав саме за найскладінший - лише 66.60 бала.
 • У четвертому стрибку Середа зміг піднятися на п'яте місце завдяки помилкам у суперників. І мав можливість продовжити боротьбу за топ-3 у заключних двох стрибках.
 • Поборотися за подіум Середі все ж не вдалося. Найкращим у його виступів став останній стрибок, за який він отримав 91.80 бала. Однак цього результату не вистачило медалі, підсумок - шосте місце.
 • "Золото" чемпіонату світу зі стрибків у воду сенсаційно здобув австралієць Кассель Руссо, який випередив китайців Джунджі Ліана та Хао Яна. Це вперше за чотири роки "золото" чемпіонату світу зі стрибків у воду здобув не китайський спортсмен - перервана серія з 25 поспіль виграних фіналів.

Стрибки у воду. 10-метрова вишка, фінал

 1. Кассель Руссо (Австралія) - 520.85 бала
 2. Джунджі Ліан (Китай) - 512.35
 3. Хао Ян (Китай) - 504.00

...

 • 6. Олексій Середа (Україна) - 475.55

Що означає цей результат

 • Україна завершила виступи на чемпіонаті світу з однією медаллю - "срібло" у чоловічих синхронних стрибках з 10-метрової вишки. А також двома ліцензіями - обидві на рахунку Середи.
 • Середа повторив результат на чемпіонаті світу з водних видів спорту у стрибках з 10-метрової вишки. На попередньому турнірі він також посів шосте місце.
 • Збірна України зі стрибків у воду вдруге поспіль закінчує чемпіонат світу з водних видів спорту з медаллю. На попередній світовій першості у 2022 році українці також вибороли "срібло" - Софія Лискун та Олексій Середа у міксті синхронних стрибків з 10-метрової вишки.
 • У проміжному медальному заліку чемпіонату світу з водних видів спорту Україна з двома медалями ("сріблом" та "бронзою") займає проміжне 12-е місце.
На початок