Зеленський: Україна наближається до моменту, коли контрнаступальні дії можуть пришвидшитися

Зеленський: Україна наближається до моменту, коли контрнаступальні дії можуть пришвидшитися

Президент Володимир Зеленський виступає перед учасниками Аспенського безпекового форуму
Президент Володимир Зеленський виступає перед учасниками Аспенського безпекового форуму. Фото: ОПУ

Україна крок за кроком деокуповує свої території і наближається до моменту, коли контрнаступальні дії можуть пришвидшитися. Про це президент Володимир Зеленський розповів під час 14-го щорічного Аспенського безпекового форуму (Aspen Security Forum).

“Україна не відступає. Україна крок за кроком деокуповує свої території. Був успіх восени минулого року. Наші військові провели потужну операцію, а потім почали готуватися і комплектувати бригади. І, дійсно, час впливає. Ми дуже розраховували, що почнемо контранступальні дії навесні”, — сказав Зеленський.

Він пояснив, що навесні це було неможливо, оскільки не вистачало амуніції, снарядів, зброї, а за кордоном проходили тренувальні місії.

"Через те, що ми розпочали трішки пізніше, можна сказати, що часу для Росії, для того, щоби замінувати вщент нашу землю та побудувати кілька ліній оборони, було більше, ніж потрібно”, — сказав президент.

Тому, за його словами, був уповільнений початок контрнаступальних дій.

“Ми не хотіли втратити наших людей, а військові не хотіли втрачати техніку і, зрозуміло, дуже обережно підходили до наступальних дій. Тим не менш, На сьогодні, я думаю, що ми наближаємося до моменту, коли відповідні дії можуть стати трішки швидшими,  тому що проходимо деякі рубежі замінованості",— сказав Зеленський.

За його словами, Україні не вистачало відповідної техніки для розмінування. На сьогодні партнери допомагають, додав президент.

"Я розумію, що завжди хочеться позитиву швидше, але якою вартістю буде перемога? Тому не кидаємо людей на міни та під танки, а будуємо плани контрнаступу, згідно з планами наших військових аналітиків і розвідки", — сказав Зеленський.

На початок