Пошкоджене внаслідок війни. У Миколаєві понад 1 000 людей звернулися до ЖКГ щодо відновлення житла

Пошкоджене внаслідок війни. У Миколаєві понад 1 000 людей звернулися до ЖКГ щодо відновлення житла

Пошкоджене внаслідок війни. У Миколаєві понад 1 000 людей звернулися до ЖКГ щодо відновлення житла
Обстріляний будинок у Миколаєві, 21 липня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

До Департаменту житлово-комунального господарства у Миколаєві надійшло 1 070 звернень від містян щодо відшкодування збитків завданих обстрілами російської армії. Державна програма "Євідновлення" компенсує до 200 тисяч гривень. Станом на 21 липня залишити заявку про пошкодження житла можна лише у застосунку "Дія".

Про це кореспондентам Суспільного розповів перший заступник начальника Департаменту житлово-комунального господарства Ігор Набатов.

За словами Ігоря Набатова, станом на 21 липня опрацьовують 905 звернень.

"Кількість прийнятих рішень на зараз 25. Хоча ми фактично тільки почали приймати рішення. Деякий час зайняло формування комісії з урахуванням вимог постанови. Заяв 23 – задоволені та дві відмови", — сказав перший заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства.

У Миколаєві понад 1000 людей звернулися до ЖКГ щодо відновлення житла, пошкодженого внаслідок війни
Місцеві жителі на зустрічі з першим заступником начальника департаменту ЖКГ. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Надалі кількість відмов збільшуватиметься, каже Ігор Набатов.

"Пов’язано це з тим, що чек-листи, які складаються за результатами виходу комісії на об’єкт сягають понад 200 тисяч. Це, на жаль, є підставою для відмови в рамках саме цього порядку", — розповів Ігор Набатов.

Ігор Набатов говорить, що відмову на відшкодування майна отримують у випадках:

  1. Самостійно відновленого житла (надалі цей пункт корегуватиметься).
  2. Коли людина має судимість за злочини проти основ Національної безпеки.
  3. Громадяни, які перебувають у санкційних списках Ради національної безпеки й оборони України.

Що відомо про програму "Євідновлення"

  • Виконавчий комітет міської ради затвердив рішення "Про розроблення Програми комплексного відновлення території Миколаївської міської територіальної громади". Над створенням проєкту працювала робоча група, також до шостого березня містяни можуть вносити свої пропозиції щодо відновлення Миколаєва.
  • Станом на восьме червня 2023 року в Миколаєві спеціальні комісії обстежували житлові будинки, пошкоджені внаслідок російських обстрілів. Власники нерухомого майна після обстеження отримують Акт, що дозволить надалі претендувати на компенсацію за програмою "Євідновлення". У Корабельному районі Миколаєва станом на 8 червня 2023 року склали 574 акти обстеження.
  • У Снігурівській громаді станом на 12 червня 2023 року поступово знижувався рівень води. Там був розгорнутий цілодобовий штаб, чергують і перевозять людей човнами. На місцях працювали комісії, які фіксували пошкодження будівель і вносили їх в базу "Євідновлення".

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок