"Це передусім історія боротьби й спротиву": у Чехії опублікували книжку про війну в Україні

"Це передусім історія боротьби й спротиву": у Чехії опублікували книжку про війну в Україні

"Це передусім історія боротьби й спротиву": у Чехії опублікували книжку про війну в Україні
Фото: Radomyr Mokryk/Facebook

У Чехії вже можна купити нову книгу про війну в Україні від журналістки Соні Кошкіної, історика Радомира Мокрика та чесько-канадської фотографки Іви Зімової. Про це вони розповіли у соціальних мережах.

Книжка "Україна: особисті свідчення та геополітичні причини російсько-української війни" вийшла у чеському видавництві Jota. Поки книжка — тільки чеською, а переклад іншими мовами "залежить від видавця".

"По суті, це репортаж про українську історію та сучасність на понад сто сторінок. Це історії людей та історія країни", — розповідає Мокрик.

За словами Кошкіної, це перша книга, яку вона створила на замовлення іноземного видавництва. З початку повномасштабного вторгнення журналістка евакуювалася до Чехії.

"Адвокувати Україну на міжнародній арені в такий спосіб — честь для мене. Адже книга — продукт, який живе довге-довге життя, часто — на покоління. Зізнаюся: робота видалася дуже непростою. Насамперед — суто емоційно. Повторна ретравматизація, після якої я ще дуже довго збирала себе докупи. Хоча… Можливо, це було потрібно", — написала вона.

Мокрик у своєму пості розповів, що його частина видання базується на історіях людей, які він записав на звільненій Київщині, Чернігівщині, у Харкові та Одесі: "Цю мозаїку людських історій я спробував скласти в єдину картину України, щоб показати, що «різність» українців — це насправді перевага та сила. І зараз ця сила трансформувалась в опір, який здивував не лише весь світ — але, мабуть, значною мірою й нас самих".

"Одна з головних «історичних» тез цієї книжки: історія України — це не лише історія поневолення, це передусім історія боротьби і спротиву"
Радомир Мокрик

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок