За три дні до Чернівецького національного університету подали майже 5 тисяч заяв на вступ: яке держзамовлення

За три дні до Чернівецького національного університету подали майже 5 тисяч заяв на вступ: яке держзамовлення

За три дні до Чернівецького національного університету подали майже 5 тисяч заяв на вступ: яке держзамовлення
У Чернівецькому національному університеті приймають документи на вступ. Фото: Суспільне Чернівці

За три дні вступної кампанії до Чернівецького національного університету імені Федьковича подали майже 5 тисяч заяв. Понад 4,5 тисячі з них на бюджетні місця. Загалом можуть прийняти орієнтовно 8 тисяч студентів.

Про це у коментарі Суспільному повідомив відповідальний секретар приймальної комісії Максим Марич.

На які спеціальності є попит

Серед спеціальностей абітурієнти найбільше обирають право, комп'ютерні технології, економіку, філологію та іноземні мови. Водночас цьогоріч збільшилася кількість вступників на фізичну терапію та психологію.

Також цьогоріч мають майже 150 місць на бюджетну форму навчання. В середньому на спеціальностях кількість місць за держзамовленням зросла на 5%. Водночас суттєво побільшало бюджетних місць на спеціальностях: "фізична терапія" та психологія".

"Це ті спеціальності, які зараз потрібні нашим військовим для реабілітації. Також багато місць на спеціальностях, які користуються особливою підтримкою держави та на які є попит, – хімія, енергетика, фізика", – каже Марич.

Цьогоріч заклад отримав ліцензію на вступ 8 тисяч студентів. Торік зарахували 6,5 тисяч.

"Думаю, що цьогоріч цілком зможемо задовольнити всіх, хто захоче вчитися в університеті".

Які терміни вступної кампанії

До 31 липня вступники можуть подавати електронні заяви на бакалавра. 5 серпня вони отримають рекомендації щодо вступу на бюджет чи контракт. Опісля зможуть через електронний кабінет підтвердити свій вибір місця навчання та подавати паперові документи.

Абітурієнти, які хочуть вступити на магістратуру, подаватимуть електронні заяви з 31 липня до 21 серпня. До 1 вересня стане відомо, хто пройшов на бюджет, а до 11 вересня – на контракт.

Приймальна комісія Чернівецького університету працює щодня з 9:00 до 17:00.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок