Кличко розповів, як Київ допомагає військовим і чому у столиці перекладають бруківку

Кличко розповів, як Київ допомагає військовим і чому у столиці перекладають бруківку

Віталій Кличко розповів, скільки грошей Київ витратив на допомогу ЗСУ
Міський голова Києва Віталій Кличко. Фото: КМДА

На підтримку Збройних сил Київ спрямував понад 1,2 мільярда гривень. Гроші йдуть на військову форму, бронежилети та каски, закупівлю дронів, радіостанцій, ремонт військової техніки. Міський голова Києва Віталій Кличко опублікував інфографіку в цифрах щодо витрат столиці на підтримку армії.

Як уточнив міський голова, за законом, напряму кошти з місцевих бюджетів на ЗСУ перераховувати не можна. Місцева влада може фінансувати потреби армійських підрозділів, зареєстрованих у громаді, за зверненням самих військових.

За словами Кличка, тогоріч на фінансування сил безпеки та оборони Києва зі столичного бюджету виділили майже 850 млн грн. За 6 місяців цього року – понад 380 млн грн.

Кличко розповів, як Київ допомагає військовим і чому у столиці перекладають бруківку
Фото: КМДА

Крім того, місто передає на передову допомогу, яку залучає від міжнародних партнерів. Це – автомобілі, дрони, системи Starlink, генератори, аптечки.

Кличко розповів, як Київ допомагає військовим і чому у столиці перекладають бруківку
Кличко розповів, як Київ допомагає військовим і чому у столиці перекладають бруківку. Фото: КМДА

Як нагадав міський голова, завдяки допомозі міжнародних партнерів за час повномасштабної війни Київ передав 49 спецавто для ДСНС (2 з цих машин передали Харкову). 95 авто спрямували Прикордонній службі (з них 85 мікроавтобусів). Також прикордонникам передали 2 тисячі бронежилетів. 5 вантажних авто від столиці отримав полк "Азов". Командуванню Сухопутних військ у перші місяці широкомасштабного вторгнення надали 7 тисяч бронежилетів 4-5 класу захисту та 5 тисяч касок, додав Кличко.

Кличко розповів, як Київ допомагає військовим і чому у столиці перекладають бруківку
Скільки і який вид транспорту Київ передав для військових та ДСНС. Фото: КМДА

Також, за його словами, для потреб військових та безпеки у місті встановили 395 камер відеоспостереження на суму понад 24 млн грн. Цього року планують встановити ще 448 камер.

Крім того, столиця виділила 3,8 мільйона гривень для придбання систем конференц-зв’язку для військових частин, що входять до повітряного командування "Центр". За 2 мільйони гривень, що надійшли від благодійних організацій та донорів, придбали обладнання і засоби зв’язку для військових.

"Тому не можна говорити, що столиця не допомагає. До речі, це в умовах, коли Київ — єдине з міст віддає до Держбюджету 60 відсотків ПДФО (податків з доходів фізичних осіб), сплаченого киянами (інші міста віддають 40 відсотків)", — заявив Віталій Кличко.

Прокоментував міський голова і заяви про начебто немотивовані видатки на ремонт доріг. За його словами, місто з населенням близько 3,6 млн людей і великим трафіком не може не підтримувати інфраструктуру в належному стані, в іншому разі з часом доведеться витрачати більше грошей на ремонт.

Як повідомив Кличко, бруківку перекладають на вулицях, які не ремонтували понад 50 років. Роботи проводять силами столичних комунальників, щоб заощадити на підрядниках. "Працівники ШЕУ знімають стару бруківку, калібрують її і вкладають знову. Основні витрати — на пісок і цемент", — зауважив Кличко.

Він додав, що місто відновлює пошкоджені атаками росіян житлові будинки, ремонтує лікарні, підтримує в належному стані й парки та сквери.

Віталій Кличко також повідомив у Telegram, що ініціює позачергову сесію Київради для розгляду питань про збільшення фінансування підрозділів ЗСУ і підтримку виробників дронів для армії. Він наголошує, що реалізація великих інфраструктурних проєктів у столиці наразі не планується.

Що відомо про допомогу армії від Києва

У 2022 році влада столиці підтримувала армію. Йдеться про забезпечення військових амуніцією, транспортними засобами й гуманітарною допомогою. За словами міського голови Віталія Кличка, загалом захисники отримали майже 15 тисяч бронежилетів, 12 тисяч комплектів військової форми, 40 оновлених карет "швидкої допомоги", гуманітарну допомогу і продукти харчування.

У листопаді минулого року Київ передав прикордонникам 50 мікроавтобусів, які отримав від іноземних партнерів. Тогоріч у липні столиця також передавала прикордонникам 35 аналогічних авто.

У грудні 2022 року 48 захисниць 112-ої окремої бригади тероборони Києва отримали військову форму для жінок.

У червні 2023 року Київрада внесла зміни до міської цільової програми "Захисник Києва" на 2022-2024 роки. Депутати підтримали збільшення фінансування Сил оборони та безпеки столиці на 100 млн грн.

Віталій Кличко у липні повідомив, що Київ збільшить фінансування сил безпеки й оборони у 2023 році до 1,1 млрд грн.

На початок