Артилерійська розвідувальна група розміновує та готує вогневі позиції на деокупованих територіях півдня

Артилерійська розвідувальна група розміновує та готує вогневі позиції на деокупованих територіях півдня

Ексклюзивно
Артилерійська розвідувальна група розміновує та готує вогневі позиції на деокупованих територіях півдня
Сапер Мирослав, 21 липня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Артилерійська розвідувальна група з інженерами розміновують та готують вогневі позиції на раніше деокупованих територіях півдня. Після відпрацювань саперами на позиції заходить розрахунок 406-ї окремої артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова.

Про це кореспондентам Суспільного розповів командир гармати із псевдо “Клім”.

"Ми перед займанням позиції приїжджаємо, дивимось, чи все підходить для нашої роботи, чи нас все влаштовує, потім займаємо ниву і працюємо вже. Ми зносимо їхні цілі, командні пункти, вони в шоці, все горить, то думаю це добрий настрій для нас", — розповідає “Клім”.

артилерія
Командир гармати із псевдо "Клім", 20 липня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Після перевірки нової вогневої позиції розрахунок згортається. Група з пʼяти саперів перевіряє дорогу, заїзди та майбутню вогневу позицію артилеристів. Нині роботу ускладнює висока трава, розповідає старший сапер групи із псевдо “Чорний”.

"Найчастіше, близько біля доріг, знаходимо протитанкові міни. А в посадках буває дуже багато чого різного: і розтяжки, і протипіхотні міни, і міни направленої дії, міни кругового ураження", — говорить “Чорний”.

артилерія
Старший сапер групи із псевдо “Чорний”, 21 липня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

За словами сапера із псевдо “Чорний”, іноді знаходять нерозірвані боєприпаси, що прилетіли, але не вибухнули з якихось причин. Навколо позицій військових РФ все заміноване. Часто трапляється, що навіть на позиціях, де перебували самі військові РФ, також були залишені міни перед тим, як покидали їх.

"Це міна марки ТМ-62-П3. Це міна повністю пластикова, підривник теж пластиковий, тому металошукачі погано на неї реагують. Тобто, якщо вона закопана добре її можна сплутати просто з уламками", — розповідає сапер із псевдо "Шерлок".

Знайдені та зібрані на кількох ділянках вибухонебезпечні пристрої готують до контрольованого підриву, адже в подальшому їх використовувати небезпечно, говорить сапер Костянтин.

"Це конденсаторна підривна машинка КПМ-1А. Зараз будемо робити контрольований підрив. Приблизно секунд 10 ми заводимо її. Тут у нас півтори тисячі вольтів, конденсаторна машинка, 30 мікрофарад", — говорить Костянтин.

Артилерія, 20 липня 2023 року.
Артилерія, 20 липня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Робота саперів стає дедалі важчою, говорить військовослужбовець Мирослав.

"Вони не дотримуються ніяких норм, що були прописані згідно з будь-якими документами. Тобто, використання пасток, використання нестандартних, нетипових, а в більшій частині й саморобних вибухових пристроїв", — розповідає сапер Мирослав.

За словами Мирослава, те, що вони вивчали та знають з книжок, не завжди відповідає реальному досвіду, і їм доводиться оперувати з наявними у них знаннями та вміннями.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок