Як оформити спадщину. Пояснює експерт

Як оформити спадщину. Пояснює експерт

Як оформити спадщину. Пояснює експерт

Про те, як оформити спадщину говорили в етері програми Українського радіо Запоріжжя програми "На часі" з заступницею начальника Південно-Східного міжрегіонального управління юстиції (м. Дніпро) в Запорізькій області Тетяною Аніщенко.

У Запорізькій області працює 28 державних нотаріусів, 31 державна нотаріальна контора, 184 приватних нотаріуси , тобто їх в області достатньо, щоб кожний громадянин зміг реалізувати свої права в цьому напрямку.

Як оформити спадщину

Цивільний кодекс України визначає, що спадкування в Україні здійснюється двома способами: за заповітом і за законом. Заповіт – це особисте розпорядження особи на випадок смерті. Громадянин може заповісти своє майно або його частину будь-якій особі, незалежно від її статусу чи рівня спорідненості. Оскаржувати заповіт родичі не можуть, якщо тільки він не буде визнаний недійсним, або заповідач – недієздатним, або особа, якій заповідане майно, відмовиться від нього. Тоді вступає в дію право спадкування за законом.

Скільки черг спадкування за новим цивільним кодексом України

Цивільний кодекс передбачає 5 черг спадкування: перша – діти, батьки, чоловік, дружина; друга – брат, сестра, баба, дід; третя – рідні дядько або тітка; четверта – ті особи, що проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менше 5 років до часу відкриття спадщини; п’ята – інші родичі, а також утриманці.

Як подати заяву на оформлення спадщини

Заяву про прийняття спадщини або відмову від неї необхідно написати й подати нотаріусу не пізніше, ніж через 6 місяців після смерті спадкодавця. Далі нотаріус заводить спадкову справу, до якої долучаються документи, встановлює всі факти, що мають значення для оформлення спадщини.

Тільки після цього спадкоємець отримує свідоцтво про право на спадщину. Якщо людина згаяла час і звернулася занадто пізно, поновити термін звернення або відмови можна тільки в суді. Аби суд став на бік позивача, підстави мають бути вагомі, наприклад, тривала хвороба, перебування за кордоном, в місцях позбавлення волі.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди