Як у Дніпрі працює онлайн-сервіс з бронювання місць на цвинтарі

Як у Дніпрі працює онлайн-сервіс з бронювання місць на цвинтарі

онлайн-бронювання місць на кладовищі
Фото: Суспільне Дніпро

У Дніпрі працює онлайн-сервіс з бронювання місць на кладовищі. Сайт функціонує у тестовому режимі, однак, за словами представниці управління реєстрації актів цивільного стану Наталі Онбиш, вже зараз люди можуть скористатися послугою. Вартість бронювання місця на цвинтарі – 2605 грн.

Які умови та що про це думають дніпряни – у матеріалі Суспільного.

За словами директора комунального підприємства “Цифрова трансформація і автоматизація інформаційних процесів міста “єДніпро” Артема Трапезнікова, в Україні послугу онлайн-бронювання місця на кладовищі запроваджують вперше.

Посадовець розповів: сайт працює у тестовому режимі, але вже зараз люди можуть скористатися послугою. Якщо людина оплатила бронювання, але не використала місце на кладовищі, то гроші не повернуть, їх направлять до міського бюджету.

"Чому нам важливо, щоб ця процедура перешла в онлайн? По-перше, це зменшує кількість людей, які можуть робити якісь помилки. По-друге, людина яка панікує, вона може потрапити на шарлатанів. І по-третє, якщо це все буде робитися онлайн, це все відслідковується і корупційна складова цього питання набагато зменшиться", – каже Артем Трапезніков.

Заздалегідь забронювати місце на кладовищі, зазначає представниця управління реєстрації актів цивільного стану Наталя Онбиш, не можна.

"Кожного дня доступно приблизно 20 місць на кладовищі. Можна по карті обрати саме місце, ряд за бажанням", – розповіла вона.

Як у Дніпрі працює онлайн-сервіс з бронювання місць на цвинтарі
Як у Дніпрі працює онлайн-сервіс з бронювання місць на цвинтарі. Фото: Суспільне Дніпро

"Дуже велика зацікавленість була у людей і ми побачили, що трошки люди не зрозуміли те, що можна бронювати місця не наперед, а можна бронювати місця тільки для людей, які вже померли", – говорить Артем Трапезніков.

Вартість послуги з бронювання місця на цвинтарі, за його словами, становить 2605 гривень.

"Не думаю, що це занадто дорого. Якщо є можливість, то потрібно про все задумуватись, бо зараз такий час, то нічого не здивувало. Якщо потрібно, то можна бронювати", – каже жителька Дніпра Марія.

Наразі забронювати місце можна на кладовищі у Новокодацькому районі.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок