Пошкоджено музеї та памʼятки архітектури: міський голова Одеси закликав виключити Росію із ЮНЕСКО

Пошкоджено музеї та памʼятки архітектури: міський голова Одеси закликав виключити Росію із ЮНЕСКО

Пошкоджено музеї та памʼятки архітектури: міський голова Одеси закликав виключити Росію із ЮНЕСКО
Фото: Одеська міська рада

Міський голова Одеси Геннадій Труханов закликав ЮНЕСКО виключити Росію із організації після нічних обстрілів міста. Про це він заявив 20 липня за підсумками зум-конференції з представниками ЮНЕСКО, Міністерства культури і Міністерства закордонних справ України, повідомили у міськраді.

За словами Геннадія Труханова, внаслідок нічної атаки в історичному центрі Одеси пошкоджені музеї і десятки памʼяток архітектури. Всі вони розташовані в охоронюваній ЮНЕСКО зоні.

"Крім терору мирного населення, ворог здійснив злочин відносно світової спадщини - історичний центр Одеси, що віднедавна охороняється ЮНЕСКО. Внаслідок ударів, що рашисти завдають по нашому місту, пошкоджено музеї, десятки памʼяток архітектури, які знаходяться в охоронній зоні", — сказав міський голова.

Як зазначили у міськраді, Росія є однією із 195 держав, які підписали Конвенцію про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини. Відповідно до ч. 3 ст. 6 цього документу, кожна держава-підписант зобов'язується не вдаватися до будь-яких навмисних дій, що могли б завдати прямо чи посередньо шкоди культурній і природній спадщині, яка розміщена на території інших держав-сторін цієї конвенції.

Що відомо про нічну атаку по Одещині 20 липня

  • Російська армія вночі 20 липня атакувала Одеську область. У місті зруйнувало адмінбудівлю, пошкодило офісні приміщення, багатоквартирні будинки, навчальний заклад, ліцей, дитячий садочок та автомобілі.
  • Поранення отримали вісім людей, серед яких троє співробітників ДСНС. У них осколкові поранення та отруєння продуктами горіння.
  • Під завалами знайшли загиблого 21-річного охоронця. Дідусь загиблого Олександр під час пошуків розповів Суспільному, що на записах було видно, як внук начебто спускався в підвал. Під час розбору завалів рятувальники намагалися туди дістатися.
  • Через атаку пошкоджень та руйнувань зазнали об’єкти портової інфраструктури та складські приміщення приватного підприємства в Одеському районі. Поранених в області немає.
  • Прокуратура розпочала досудове розслідування за фактами порушення законів та звичаїв війни.
  • Під час нічної атаки пошкодило будівлю генерального консульства Китайської Народної Республіки, повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок