"Після занять стаємо дружнім колом". У Чернівцях відкрили оновлений простір для занять проєкту "СпівДія заради дітей"

"Після занять стаємо дружнім колом". У Чернівцях відкрили оновлений простір для занять проєкту "СпівДія заради дітей"

"Після занять стаємо дружнім колом". У Чернівцях відкрили оновлений простір для занять проєкту "СпівДія заради дітей"
Діти на занятті у просторі. Джерело: Чернівецька міська рада

У Чернівцях відкрили простір проєкту "СпівДія заради дітей". Раніше з дітьми займалися в "Резиденції молоді", у новому приміщенні заняття зможуть відвідати більше дітей. З ними займаються арттерапією, проводять наукові досліди та танцюють. Суспільне Чернівці розповідає, як за проєктом "СпівДія" організовують дозвілля дітей.

"Усі діти потребують психоемоційної підтримки"

Проєкт "СпівДія заради дітей" розпочали у березні 2022 року. Спочатку працівники простору організовували заняття для дітей, які вимушено переїхали до Чернівців, згодом почали запрошувати на заняття усіх дітей від 5 до 12 років, каже менторка проєкту у Чернівцях Ксенія. Наразі планують заходи й для підлітків до 17 років.

"Зрозуміли, що всі діти потребують психоемоційної підтримки. Після занять у просторі діти стають більш відкриті, спокійні та щасливі. Торік були діти, які не відвідували школи, їм не вистачало спілкування", – каже менторка.

Ксенія розповідає, що заняття у просторі тривають по дві години та складаються з трьох частин – активність, творчість та STEM-освіта. Кожній групі дітей проводять вісім тематичних занять. З ними гуляють, танцюють, займаються мистецтвом, проводять хімічні досліди та граються.

"Це різні речі, коли діти спілкуються у школі й в просторах. У нас вони швидко розкриваються, бо знають, що тут безпечно спілкуватися: можуть щось пробувати, помилятися. Наприкінці занять ми рефлексуємо, щоб діти думали про себе й свій стан. За ці вісім занять ми стаємо дружнім колом".
У Чернівцях відкрили оновлений простір для занять проєкту "СпівДія заради дітей"
Фото: Суспільне Чернівці

"Дитина приходить й аж очі горять"

Простір відвідує 6-річна дитина переселенки з Краматорська Марини. На початку повномасштабного вторгнення сім'я виїхала у Чехію, однак через пів року переїхала до Чернівців.

"З початку війни було дуже страшно. Мені вистачило тижня, щоб почути ці вибухи, коли я дитину накривала у ванній собою. Ми поїхали у Чехію, здавалось, що там буде безпечніше. Але дитині скоро в перший клас. Я хочу, щоб вона знала українську культуру, вчила мову і взагалі була на батьківщині", – каже жінка.

Марина каже, разом з дитиною були на кінній прогулянці від благодійної організації, а у просторі вчиться, спілкується з дітьми й розвивається. Каже, коли приходить з занять у дитини "очі горять".

Зараз заняття за проєктом "СпівДія заради дітей" організують в новому приміщенні – його безплатно надала в користування міська рада, повідомила у коментарі Суспільному директорка міського департаменту соцполітики Наталія Фрунзе. За її словами там більше простору для занять з дітьми й була змога його краще облаштувати.

Простір працює на вулиці проспект Незалежності, 70. Розклад занять можна дізнатися у Telegram-каналі проєкту.

Що відомо про проєкт "СпівДія заради дітей"

  • У березні 2022 року розпочалася волонтерська програма благодійного фонду "СпівДія", каже директорка з розвитку програм фонду Олена Хайловська. Зараз у команді проєкту понад сто працівників, які займаються з дітьми неформальною освітою.
  • Від початку роботи програми фонд допоміг понад 90 тисячам дітей з усієї України.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок