Три українські фільми покажуть на найбільшому кінофестивалі Балкан у Сараєво

Три українські фільми покажуть на найбільшому кінофестивалі Балкан у Сараєво

Три українські фільми покажуть на найбільшому кінофестивалі Балкан у Сараєво
Зі зйомок фільму "Ля Палісіада". "Ля Палісіада"

Одразу три українські фільми відібрали до конкурсу 29-го Sarajevo Film Festival, який відбудеться з 11 до 18 серпня 2023 року. Усього за нагороди кінофестивалю змагатимуться 49 фільмів.

У міжнародному конкурсі ігрових повнометражних фільмів братиме участь стрічка Філіпа Сотниченка "Ля Палісіада".

Фільм створено в жанрі, який самі кінематографісти називають "пострадянський нуар". Події розгортаються в Україні в 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини.

У центрі сюжету — судовий психіатр, життя якого змінюється через заплутану історію вбивства міліціонера: "Герой починає сумніватися у правильності системи правоохоронних органів, коли бачить усю беззаконність проведення судових експериментів над підозрюваним".

А у категорії "документальний фільм" змагатимуться стрічки:

  • "Ми не згаснемо" Аліси Коваленко

Стрічка розповідає історію п’яти підлітків із Луганської області. Вони отримують можливість відкрити для себе інший світ поза війною, коли мандрівник Валентин Щербачов вирішує взяти їх із собою в експедицію до Гімалайських гір.

Раніше Суспільне Культура розповідало, що стрічка увійшла до програми Generation 14plus Берлінського міжнародного кінофестивалю, а також отримала кілька нагород — на кінофестивалі goEast у Німеччині, на фестивалі CROSSING EUROPE Filmfestival Linz в Австрії та головний приз повнометражного міжнародного конкурсу Docudays UA 2023.

В ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Культура журналістка Ірина Сорока розпитала режисерку про зйомки фільму, службу та майбутній документальний фільм про повномасштабну війну.

  • Короткий метр "Алоє, фікус, авокадо і 6 драцен" Марти Смеречинської

Стрічка рефлексує переживання вимушених переселенців, що згадують речі, залишені вдома.

"Головним символом своєї документальної роботи режисерка обирає кімнатні рослини (які винесені в заголовок). Їх героїня залишає покинутими у квартирі, з якої виїхала під час війни. Кожна з цих рослин має свою історію з життя її власниці. Кожна з них символізує щось важливе в її минулому", — пише кінокритик Ігор Кромф.

кінофестиваль у Сараєво
Кадр із фільму "Алоє, фікус, авокадо і 6 драцен". Фото із фільму, DocudaysUA/docudays.ua

Що відомо про кінофестиваль у Сараєво

Сараєвський кінофестиваль (Sarajevo Film Festival) — найбільший кінофестиваль на Балканах та один із найбільших у Європі.

Заснований у Сараєво в 1995 році, коли місто було в облозі під час Боснійської війни. Найвища нагорода на фестивалі — премія "Серце Сараєво".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок