"Тренуємося, поки є трава": як на Полтавщині розвивають дитячий кінний спорт

"Тренуємося, поки є трава": як на Полтавщині розвивають дитячий кінний спорт

У кінному клубі в Гожулах діти займаються спортом
Суспільне Полтава

До нових змагань готуються у кінному спортивному клубі "Ей-Ді", що розміщений у селі Гожули Полтавської громади. На обласному турнірі, що відбувся 15 липня, учасники вибороли чотири призових місця. Про це Суспільному розповіла власниця клубу Альона Дика.

Тренування у спортивному кінному клубі

Спортивний клуб "Ей-Ді" займається, зокрема, реабілітацією військових та дітей з інвалідністю. Але основна їхня діяльність – це навчання дітей кінному спорту.

Власниця клубу Альона Дика Суспільному розповіла, що на обласному турнірі 15 липня у Супрунівці діти отримали дві "золоті", "срібну" та "бронзову" медалі.

Біля Полтави діти займаються кінним спортом
Дар’я Павленко та кінь Шоколад. Суспільне Полтава

Серед призерок – вихованка клубу Дар’я Павленко. Вона на змаганнях виборола третє місце з конем на кличку Шоколад.

"Це перший його виступ був. І з першого разу він дуже постарався і зробив все, що міг. За місяць ми встигли його підготувати до висоти 50 сантиметрів, він пройшов її чисто. Перестрибнув всі перешкоди, не збивши жодної палки. Він дуже активний", – розповіла Суспільному Дар’я Павленко.

У кінному клубі біля Полтави близько 30 коней
Коні під час випасу у селі Гожули. Суспільне Полтава

Евакуйовані тварини у спортивному кінному клубі

Нині у клубі близько 30 коней, одна з них – Грація – евакуйована з міста Куп’янськ на Харківщині. Власниця клубу Альона Дика розповіла:

"Вона була в окупації і під час мінометного обстрілу була поранена, у неї залишився глибокий шрам. Їй пощастило, тому що господар її – молодий хлопець, він навчається в нас у Полтавській державній аграрній академії на ветеринарного лікаря, і він її сам оперував".

Кінний клуб працює у селі Гожули біля Полтави
Власниця клубу Альона Дика біля коней. Суспільне Полтава

Після початку повномасштабного вторгнення клуб прийняв більше 60 коней із Донецької, Харківської та Сумської областей, каже Альона Дика.

"Деяких коней, в яких уже не було, на жаль, власників живих, ми дарували, далі прилаштовували в гарні руки. Деяких коней вже далі відправляли, шукали їм місця. Коні, що приїхали, потребували догляду, кормів, і ми всі свої запаси, скажімо так, використали, влізли в борги. Поки що працюємо, тренуємося, поки є трава. Будемо звертатися і звертаємося до фондів. Доведеться, можливо, продавати частину поголів’я, щоб прогодувати інших", – розповіла Альона Дика.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок