НАК "Нафтогаз України" запустив примусове виконання рішення Арбітражного трибуналу при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі щодо стягнення компенсації з Росії за рахунок російського майна, у тому числі, у Криму.
Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов у колонці для "Європейської правди".
"Нафтогаз" запустив механізм примусового стягнення компенсації з Росії за активи в Криму згідно з рішенням Гаазького арбітражу. Успіх у цій справі створить прецедент, який може допомогти іншим українським компаніям, що понесли втрати через російську агресію", - заявив Чернишов.
З 12 квітня РФ мала заявити намір добровільно виконати рішення суду, але цього не зробила. На момент винесення рішення сума компенсації складала близько 5 млрд доларів, яка буде зростати до повного виконання Росією своїх зобов’язань.
"Це найбільша сума, присуджена міжнародним арбітражним трибуналом в якості компенсації за експропріацію Росією активів у Криму", - зауважив голова "Нафтогазу".
Що відомо про стягнення компенсації з Росії "Навтогазу" за втрачене майно у Криму
- 23 червня “Нафтогаз” подав позов до Окружного суду США про примусове стягнення з Росії 5 млрд доларів компенсації за збитки та втрачене майно у Криму. У компанії розповіли, що клопотання стало можливим, оскільки арбітражні рішення можна виконувати через примусове виконання.
- 12 квітня суд у Гаазі зобов'язав Росію виплатити 5 млрд доларів компенсації "Нафтогазу" за збитки, завдані захопленням активів компаній Групи "Нафтогаз" в АР Крим у 2014 році. Якщо РФ не захоче платити цю суму, то компенсацію можуть стягнути примусово, конфіскуючи російські активи в інших країнах.
- Слухання щодо визначення розміру компенсації "Нафтогазу" розпочали 22 лютого 2022 року, до повномасштабного російського вторгнення.
- Підставою провадження стала Угода між Кабміном та урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій, також відомої як ""українсько-російська Угода про захист інвестицій" від 15 грудня 1999 року.
- Під час окупації Криму у 2014 році Росія також захопила активи "Групи Компаній "Нафтогаз" на мільярди доларів. Йдеться як про фундаментальні речі, зокрема, родовища, так і про інфраструктуру, техніку, обладнання та будівлі.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook