У Багдаді мітингувальники підпалили посольство Швеції

У Багдаді мітингувальники підпалили посольство Швеції

У Багдаді мітингувальники підпалили посольство Швеції
Протестувальник тримає портрет іракського шиїтського священнослужителя Моктади ас-Садра на тлі диму, що здіймається з будівлі посольства Швеції в Багдаді, Ірак, 20 липня 2023 року. REUTERS/Ahmed Saad

У столиці Іраку Багдаді вранці 20 липня сотні мітингувальників увірвалися на територію посольства Швеції, а згодом підпалили його. Про це повідомляє Reuters.

За даними агентства, ніхто із співробітників дипломатичного відомства не постраждав. Однак наразі невідомо чи був хтось у приміщенні під час штурму. Журналісти зазначають, що протест організували прихильники шиїтського іракського священнослужителя Муктади ас-Садра.

Напад на посольство став реакцією на те, що у Швеції запланували провести біля посольства Іраку в Стокгольмі акцію зі спаленням Корану, пояснює Reuters.

У січні 2023 року в Швеції спалили Коран, що призвело до тижнів протестів мусульманської спільноти, закликів до бойкоту шведських товарів і ще більше загальмувало заявку країни на членство в НАТО.

Через кілька місяців історія зі спаленням Корану повторилася біля центральної мечеті Стокгольма. Чоловіка, який це зробив, поліція звинуватила в агітації проти етнічної чи національної групи.

Подібні акції суттєво погіршують відносини між Туреччиною та Швецією. Анкара вже неодноразово висловлювала обурення з цього приводу. Водночас Стокгольм заявляє, що свобода слова твердо закріплена у шведській конституції. Також Анкара звинувачує Стокгольм у підтримці курдів, які заборонені в Туреччині, та вимагає екстрадиції понад 130 підозрюваних.

У червні 2023 року Швеція змінила законодавство щодо боротьби з тероризмом, але не було гарантій, що це переконає Туреччину дозволити країні приєднатися до НАТО. 10 липня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що президент Туреччини Реджеп Ердоган погодився підтримати заявку Швеції на вступ до Альянсу.

На початок