"За 7 років ми так і не знаємо відповідь": у Києві вшановують пам’ять Павла Шеремета

"За 7 років ми так і не знаємо відповідь": у Києві вшановують пам’ять Павла Шеремета

Павло Шеремет
Акція пам'яті Павла Шеремета у Києві, 20 липня 2023 р. Фото: Каріна Бугайченко / Суспільне

У Києві на перехресті двох вулиць Франка та Хмельницького вшановують пам’ять журналіста Павла Шеремета, де 7 років тому він загинув. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Біля меморіалу пам'яті з квітами зібралися його друзі, колеги, рідні. На місці лунають пісні з плейлиста Павла Шеремета.

З ним в одній редакції працювала Катерина Тищенко. Часто згадує, як разом святкували корпоративи та обговорювали робочі моменти. Каже, Павло був світлою людиною, яка завжди опинялась у центрі уваги.

"Мені дуже шкода, що так сталося (про розгляд справи заново – ред.). Сподівалась, що за 7 років будемо знати відповідь. Не знаємо, чи винні ті люди, яким висунули звинувачення. Хотілося би почути остаточні та чіткі відповіді", — каже вона.

"Остаточне слово має сказати суд присяжних, який дуже довго розглядає справи. Змінюється їхній склад, тому розгляд почався знову. Якщо завтра щось знову зміниться з судом присяжних, то цей процес піде по колу", — розповідає ще одна його колега.

Вбивство журналіста Павла Шеремета

Павло Шеремет – уродженець Білорусі. Він працював на телебаченні у Білорусі та Росії, у 1990-2000-х роках був завідувачем білоруського бюро, а також керівником відділу спеціальних інформаційних проектів ГРТ, потім – "Першого каналу". Останні п'ять років жив у Києві, працював у виданні "Українська правда", був ведучим на радіо "Вісті". Також Шеремет був одним із засновників видання "Білоруський партизан".

Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у центрі Києва. Під його машиною спрацював вибуховий пристрій, коли він їхав на роботу до студії радіо "Вісті". Слідство вивчило камери відеоспостереження та виявило, що вибухівку під автомобіль біля будинку журналіста закладали двоє – чоловік та жінка. Напередодні ще одна жінка проводила розвідку місцевості та робила фотографії вуличних камер відеоспостереження.

12 грудня 2019 року поліція затримала трьох підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугар, волонтерка Юлія Кузьменко, і музикант Андрій Антоненко. Всім їм повідомили про підозру і було обрано запобіжний захід — утримання під вартою. Найдовше в СІЗО перебував Андрій Антоненко, іншим двом згодом змінили запобіжні західи на м'якший.

30 квітня 2021 року суд відпустив із СІЗО під домашній арешт обвинуваченого у вбивстві журналіста Павла Шеремета музиканта Андрія Антоненка. Його також зобов'язали носити браслет.

Шевченківський районний суд Києва розглядатиме спочатку справу про вбивство журналіста. Це зумовлено новим складом присяжних, яких суд затверджував 2 червня.

На початок