Мокрі ковдри, лавки й стільці. У Кропивницькому затопило укриття, яке мешканці облаштували в підвалі

Мокрі ковдри, лавки й стільці. У Кропивницькому затопило укриття, яке мешканці облаштували в підвалі

Мокрі ковдри, лавки й стільці. У Кропивницькому затопило укриття, яке мешканці облаштували в підвалі
Вода тече з труби в підвалі. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому затопило підвал-укриття у дев’ятиповерхівці. Його мешканці облаштували самі й ховались там під час повітряних тривог. Принесли туди речі, лавки стільці. Тепер це все затопила вода через порив труби, розповіла мешканка будинку Наталія Смертіна. Каже, аварійну службу викликали о шостій ранку, перекрили воду об одинадцятій.

Дев'ятиповерхівка розташована у мікрорайоні Ковалівка. Шум води Наталія Смертіна почула, коли вранці йшла повз. За її словами, це другий за рахунком порив труби впродовж двох місяців.

"Сталося це з ночі, наскільки я розумію. Десь напевно о дев’ятій годині я виходила з собакою гуляти, тут воно вже все шуміло. Двері відчинені. Написала в "Безпечне місто" (Telegram-канал - ред.). Мені відповіли, що заявка зафіксована і направлена до ЖЕО, але ж уже обід. Нічого не змінилось, вода як бігла, так і біжить".

За словами мешканки, усі речі, які приносили місцеві, щоб облаштувати у підвалі укриття, – стільці, лавки, ковдри й пледи – мокрі через порив труби.

"Коли почалась повномасштабна війна, ми сиділи у цьому підвалі. Сьогодні вранці, коли у нас збивали, і прильоти, наскільки я знаю, теж були, навіть сюди спуститись, – це ж нереально. І це літо. А якби це була зима?"

Інформацію про порив отримали о шостій ранку, сказала керівниця житлово-експлуатаційної організації №1 Світлана Ковальова. Каже, труба, яку прорвало, перебуває на балансі водоканалу.

"Сталась аварійна ситуація стосовно пориву труби холодного водопостачання. Аварійка 1580 викликала аварійну службу водоканалу, це проходить транзитна труба. Це не вперше порив, там дійсно є проблема".

На місце пориву бригада водоканалу приїхала о восьмій ранку. Воду у підвалі перекрили об одинадцятій, бо не мали доступу до іншого підвалу, де мали перекрити воду, пояснила керівниця водоканалу Валентина Давидчук.

"Виробник матеріалу допустив десь брак при виробництві. Ми просто замінили на нову. Мешканці не будуть відшкодовувати. Це йдуть наші втрати. На мешканців вони не покладаються. Втрати невеликі, бо ми відразу перекрили воду. Може, було кілька кубічних метрів".

Валентина Давидчук каже: труба – на балансі житлово-експлуатаційної організації. Муфту, яка тріснула, встановлювали працівники водоканалу.

"Чому воно могло тріснути? – Заводський брак".

Мешканка будинку Наталія Смертіна сказала, порахують збитки й потім вирішать, чи облаштовуватимуть після затоплення укриття вдруге.

На початок