"За моєї пам'яті Ґаґа була завжди": спогади про гуску, яка претендувала на рекорд України

"За моєї пам'яті Ґаґа була завжди": спогади про гуску, яка претендувала на рекорд України

"За моєї пам'яті Ґаґа була завжди": спогади про гуску, яка претендувала на рекорд України
Гуска Ґаґа. Фото надав Орест Зуб

У селі Семенівка, неподалік Львова, померла 39-річна гуска Ґаґа. Вона вилупилася в 1984 році. Власник гуски Орест Зуб розповідає, що встигли подати заяву до Національного Реєстру Рекордів. Підготовка доказової бази про вік гуски була на фінальному етапі. Протягом останніх років життя Ґаґа втрачала зір, а кілька днів тому померла. Більше про життя гуски дізнавалося Суспільне.

"Приблизно три роки тому, коли вже відійшли останні мешканці цього будинку, звідки походить наша родина у селі Семенівка, то лишилася гуска і ми почали з’ясовувати, скільки їй років, як вона тут довго, тому що за моєї пам’яті тут гуска була завжди. Мені 35", — каже Орест Зуб.

Аби з’ясувати вік гуски Ґаґи, Орест Зуб почав розпитувати про неї сусідів та родичів.

"Ми почали питатися у сусідів, робити якісь зведення. Коли були хрестини сусідської дочки, то гуска вже була і все таке інше. Ми визначили, що вона була вилуплена з яйця у 1984 році. Після цього ми запросили орнітологів, які зробили певні дослідження, була визначена децизія вченої ради ветеринарного університету, і фактично ми визначили вік гуски", — говорить власник гуски.

Гуска народилася ще в радянський період "застою" — у 1984 році
Гуска народилася ще в радянський період "застою" — у 1984 році. Фото надав Орест Зуб

Раніше там жила тітка Ореста, а останні три роки за господарством, що залишилось, і за гускою доглядала сусідка Галина Шахновська.

"На рахунок гуски: їй 39 років, вона родилася в 1984 році навесні. Це пам’ятна дата, бо в нас племінниця родилася того року і завжди пані Євгенія, тітка, завжди говорила, що вона з весни. Тут вона проживала, собі ходила по господарству, з курми немала ніяких проблем, вона ніколи з ними не конфліктувала, скажемо так", — розповідає сусідка.

Ірина Зуб (справа) розповідає про гуску
Ірина Зуб (справа) розповідає про гуску. Суспільне Львів

"Тітка доглядала їх дуже добре. Завжди варила їм гарячу картопельку в холодну пору року, тим самим підтримуючи життя. І тому з таким хорошим доглядом гуска так довго прожила, 39 років. І вже тітки навіть не стало, то гуска ще півтора року прожила після смерті господині своєї", — додає власниця гуски Ірина Зуб.

Місце, де жила гуска
Місце, де жила гуска. Суспільне Львів

Господарі подавали гуску до Національного реєстру рекордів. На своїй сторінці у Facebook керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова написала, що "Найстаріша гуска в Україні" так і залишилася офіційно невизнаною рекордсменкою, бо не встигли пройти всі етапи підготовки до рекорду.

Ґаґа та курка
Ґаґа та курка. Фото надав Орест Зуб

За словами Ірини Зуб, після смерті гуски на господарстві залишилась одна курка. Їй, за словами жінки, більше 15 років.

На початок