Призначення субсидій на неопалювальний період. Що змінилось

Призначення субсидій на неопалювальний період. Що змінилось

Субсидія
Фото: Суспільне Рівне

Через зростання тарифів на електроенергію Міністерство соціальної політики очікує збільшення кількості домогосподарств, які отримуватимуть субсидії в неопалювальний сезон, приблизно на один мільйон. Про це в етері Суспільне. Спротив зазначила членкиня комітету Верховної Ради з питань бюджету, голова підкомітету з питань видатків державного бюджету Леся Забуранна. На додаткові видатки, за її словами, має вистачити передбачених на 2023 рік у державному бюджеті 37 мільярдів гривень.

Збільшення кількості субсидіантів

"На сьогодні субсидії отримували близько 2,2 мільйона домогосподарств і в бюджеті 2023 року на це передбачили 37 мільярдів гривень. За орієнтовними підрахунками, у зв'язку зі зростанням цін на електроенергію і збільшенням інших тарифів, кількість субсидіантів має зрости орієнтовно ще один мільйон домогосподарств. Тобто передбачається, що понад три мільйони домогосподарств до кінця сезону будуть претендувати на отримання субсидії".

Чи витримає український бюджет

"Передбачено 37 мільярдів гривень, водночас при зростанні кількості субсидіантів і відповідному навантаженні на бюджет, можливо, потрібно буде збільшувати цю програму. Наразі є кілька напрямків та можливостей. По-перше, перерозподіл з інших програм, які можуть бути не до кінця використані. По-друге, ми постійно комунікуємо з нашими іноземними партнерами, донорами, які активно підтримують програми подолання бідності, а субсидії належать до цих програм, що дозволяють вирівняти все ж таки платоспроможність громадян.

Тому на сьогодні в уряді немає побоювань щодо того, що грошей не вистачить. І люди, які відповідно до законодавства мають право і будуть претендувати на субсидію, отримають її у повному обсязі".

Спрощений механізм отримання субсидії

"Зараз ми максимально спрощуємо цей механізм. Якщо раніше людині потрібно було зібрати доволі велику кількість документів, щоб претендувати на отримання субсидії, то сьогодні це можна зробити через пряму заяву до Пенсійного фонду, до ЦНАПу, де автоматично будуть підтягнуті всі бази, які дозволять встановити сукупний дохід домогосподарства і нарахувати субсидію. Тобто сьогодні держава навпаки йде шляхом спрощення надання субсидій".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок