Суд у справі кримських політв'язнів Джелялова та братів Ахтемових перенесли

Суд у справі кримських політв'язнів Джелялова та братів Ахтемових перенесли

Суд у справі кримських політв'язнів Нарімана Джелялова, Азіза та Асана Ахтемових перенесли
Суд у справі кримських політв'язнів Джелялова та братів Ахтемових перенесли. Наріман Джелялов та Азіз і Асан Ахтемови. Фото: Кримська солідарність

Третій апеляційний суд загальної юрисдикції Сочі переніс розгляд апеляції у справі першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова і братів Азіза та Асана Ахтемових на тиждень.

Про це повідомила "Кримська солідарність" з посиланням на адвокатів.

Розгляд апеляційної скарги на вирок трьом кримським політв'язням мав відбутися 19 липня, але його перенесли на наступний четвер, 27 липня. "Клопотання про те, щоб засідання перенесли, подали Наріман Джелялза паспортом - Джелялов, Асан і Азіз Ахтемови, а також їхні захисники - їм своєчасно не вручили документи, щоб вони могли ознайомитися з ними до початку процесу. Усі вони попросили дати час, щоб повністю вивчити матеріали", - йдеться у повідомленні.

Не всі, хто приїхав на апеляцію, змогли потрапити на процес - перед засіданням будівлю суду оточили поліцейські. До зали суду допустили лише десять слухачів. "Хлопці почуваються більш-менш нормально. Дуже були раді нас побачити, вони й самі втрьох довго не бачилися", - сказала дружина одного з братів Ахтемових Аділе Ахтемова.

Що відомо про Нарімана Джелялова та братів Ахтемових

  • Наріман Джелялов - заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, який Росія визнала у 2016 році "екстремістською організацією". Азіз і Асан Ахтемови - кримськотатарські активісти.
  • 3 і 4 вересня в Сімферополі та в Євпаторії затримали п'ятьох кримських татар - підприємця Ельдара Одаманова, братів Азіза і Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова і заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеллялова за підозрою в підриві газопроводу в селі Перевальному.
  • 6 вересня окупаційний "суд" відправив під арешт затриманих кримських татар.
  • 21 вересня 2022 року так званий верховний суд Криму оголосив вирок Першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, цивільному журналісту Асану Ахтемову та його двоюрідному брату Азізу Ахтемову.
  • Джелялова засудили до 17 років ув'язнення у колонії суворого режиму, штраф 700 тисяч рублів та 1,6 років обмеження свободи пересування.
  • Асан Ахтемов отримав 15 років терміну, штраф 500 тисяч рублів та 1 рік обмеження свободи пересування.
  • Азіз Ахтемов отримав 13 років позбавлення волі, штраф 500 тисяч рублів та 1 рік обмеження свободи пересування.
  • У червні 2023 року голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що адміністрація Сімферопольського СІЗО-2 здійснює моральне та фізичне катування Джелялова та братів Ахтемових.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок