Допомагають швидше загоювати складні рани. Львівській лікарні подарували VAC-апарати

Допомагають швидше загоювати складні рани. Львівській лікарні подарували VAC-апарати

Допомагають швидше загоювати складні рани. Львівській лікарні подарували VAC-апарати
VAC-апарати, які передали Львівській обласній клінічній лікарні. Фото: Львівський обласний департамент охорони здоров'я

Благодійники подарували Львівській обласній клінічній лікарні VAC-апарати. Ця техніка допомагає загоювати складні рани швидше. Про це повідомили на Facebook-сторінці Львівського обласного департаменту охорони здоров'я.

У лікарню доставили десять таких апаратів, уточнили Суспільному у медзакладі.

"VAC-апарати завдяки створенню від'ємного тиску видаляють з рани ексудатЕкскудат — (лат. exsudatum < лат. еxsudare — виділятися, виходити назовні, потіти) — багата на білок рідина, що пропотіває з дрібних кровоносних судин при запаленні., що містить патогенну мікрофлору та некротизовані тканини, зменшується набряк, рана набагато швидше очищується від бактерій. Це сприяє поліпшенню кровотоку і набагато швидшому росту грануляційної тканини, що в підсумку призводить до скорочення процесу загоєння складних ран у 3-4 рази", — каже лікар-хірург лікарні Юрій Маркевич.

Крім цього, за його словами, за умови лікування таким апаратом, зменшується кількість перев'язок. Достатньо провести одну перев'язку на 3-4 дні.

"Це зменшує навантаження на медперсонал та дозволяє значно скоротити перебування пацієнтів на стаціонарному лікуванні", — додав лікар-хірург лікарні Юрій Маркевич.

Як повідомили в лікарні, на сьогодні, вакуумну терапію застосовують насамперед при складних хронічних ранах нижніх кінцівок та тулуба, особливо, у хворих на цукровий діабет. Також таке лікування ефективне при пролежнях, лікуванні інфікованих ран після оперативних втручань, важкодоступних інфекційних процесів в черевній порожнині та грудній клітці.

Всі отримані VAC-апарати та розхідники до них розподілять між усіма відділеннями хірургічного профілю лікарні. Вартість апаратів не уточнюють. Їх лікарні передав Благодійний фонд "КОЛО".

На початок