Навіщо російська армія атакує Одещину після розриву "зернової угоди": пояснює аналітик

Навіщо російська армія атакує Одещину після розриву "зернової угоди": пояснює аналітик

Навіщо російська армія атакує Одещину після розриву "зернової угоди": пояснює аналітик
Олександр Коваленко. Фото: Фейсбук/AlexanderKovalenkoUkraine

Після того, як Росія вийшла із "зернової угоди", почались удари по Одесі та області, а також Миколаєву. Терор, який транслює позицію Росії, є прагненням змусити Україну, а також міжнародних партнерів, повернутися до "зернової угоди", але вже з панівною роллю Росії. Про це Суспільному розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Олександр Коваленко зазначив, що Росія не буде продовжувати "зернову угоду", а буде намагатися тиснути на Україну та партнерів, щоб переукласти цю угоду вже на своїх умовах.

"Саме тому 14 липня Путін заявив Ердогану, що він зацікавлений в продовженні "зернової угоди", але після того, як президент Туреччини заявив це вже зі своєї позиції іноземним ЗМІ, Росія заявила, що виходить із "зернової угоди". Це було дуже некрасиво стосовно до Ердогана, але хоча це взагалі уперше? Путіну не треба взагалі вірити", — розповів Олександр Коваленко.

За його словами, такі терористичні дії мають на меті примусити Україну до мирних переговорів на умовах Росії:

"Якщо із "зерновою угодою" в Росії вийде цей терор, то вона може спробувати інший сценарій щодо паузи, заморозки війни на своїх умовах. Бо їм дуже і дуже потрібна саме заморожування активних бойових дій. Вони втратили вже політичний і ресурсний вплив, про геополітику я взагалі мовчу. І єдиний їхній важіль впливу – це саме терор. І вони його будуть використовувати й далі", — зазначив Олександр Коваленко.

Що відомо про атаки на Одещині 18 та 19 липня

  • 18 липня Одесу атакували шістьма ракетами "Калібр" з Чорного моря, всі їх збила ППО.
  • 19 липня армія РФ вдарила по Одещині “Оніксами” з берегового комплексу в Криму, ракетами Х-59 та Х-22 зі стратегічної авіації, а також, одночасно з ракетами, запустила по півдню і дрони Shahed-136.
  • Начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк розповіла, що під час нічної атаки 19 липня по Одещині російська армія вишукувала новий спосіб атаки: одночасно пускали ракети різних типів та безпілотники.
  • Прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо масованої атаки дронами та ракетами по Одесі.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок