"Розслаблятися не варто": Гуменюк про масовану нічну атаку по Одещині

"Розслаблятися не варто": Гуменюк про масовану нічну атаку по Одещині

"Розслаблятися не варто": Гуменюк про масовану нічну атаку по Одещині
Керівниця координаційного пресцентру Сил охорони та оборони Півдня. Фото: Суспільне Одеса

Під час нічної атаки 19 липня по Одещині російська армія вишукувала новий спосіб атаки: одночасно пускали ракети різних типів та безпілотники. Про це на брифінгу в Ukraine Media Center Odesa розповіла начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.

Атакували одночасно всіма ракетами

Вона зазначила, що цього разу російська армія випустила ракети та дрони майже одночасно. Зокрема, атакували регіон й ракетами Х-22, які складно збивати українському ППО:

"Якщо раніше атаки були більш-менш хвилеподібні, то тут дійсно відбувалося все фактично одночасно. ... Застосовувалися ракети складного виявлення та збиття, типу Х-22, "Онікси" й те, що вони випускалися фактично одночасно й прямували, скажімо так, спільним маршрутом з "Калібрами". ... Все це можна віднести до елементів застосованої нової тактики або спроби винайти нову тактику для того, щоб максимально протидіяти нашій системі ППО".

Також, за її словами, ракетоносії випустив "Калібри" з Чорного моря, не виходячи на пускові рубежі:

"Навіть не виходячи з бухти ворог долучив до атаки ще один надводний ракетоносій, чим наражав на небезпеку в принципі й інші кораблі, які перебували там, в тій же бухті".

Чи будуть нові атаки

Наразі у Чорному морі на бойовому чергуванні не перебуває жодного російського ракетоносія, однак Наталя Гуменюк попередила, що це не гарантує відсутності обстрілів:

"Повертаємося до досвіду сьогоднішньої ночі, коли ракетоносій відстрілявся фактично просто з бухти, розслаблятися не варто, треба розуміти що дійсно можлива атака при відсутності фактично ракетоносіїв на рубежі пусків і треба розуміти, що використання стратегічної авіації, берегових ракетних комплексів, дронів-камікадзе можливе в ось такому вигляді.

Також очільниця пресцентру зазначила, що поранення під час атаки отримали десять людей, серед яких 9-річна дитина. Також за її словами, здебільшого під час ракетних атак поранення уламками отримують люди через те, що не використовують правило "двох стін" або не прямують до укриття.

Що відомо про атаку на Одещині 19 липня

  • Під час нічної атаки 19 липня армія РФ вдарила по Одещині “Оніксами” з берегового комплексу в Криму, ракетами Х-59 та Х-22 зі стратегічної авіації, а також, одночасно з ракетами, запустила по півдню і дрони Shahed-136.
  • Вибуховою хвилею пошкодило низку багатоквартирних будинків, зафіксували влучання в зерновий і олійний термінал, склади та промислову інфраструктуру.
  • Відомо про десятьох поранених, серед яких 9-річний хлопчик.
  • Майже три тисячі людей в регіоні залишилися без світла через пошкодження, завдані ракетною атакою.
  • Під час атак по Одещині пошкодило портову інфраструктуру, залучену у "зерновому коридорі". Російська армія атакувала зернові термінали та інфраструктуру в портах "Одеса" та "Чорноморськ".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок