Сполучені Штати нададуть Україні $250 млн на підтримку сільського господарства

Сполучені Штати нададуть Україні $250 млн на підтримку сільського господарства

Важливо
Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер
Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер під час пресконференції у Києві, 17 липня 2023 року, фото: AP

Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна отримає від Сполучених Штатів додаткові 250 млн доларів на підтримку сільського господарства, яке потерпає від блокування експорту зерна після повномасштабного вторгнення Росії.

Про це йдеться у пресрелізі USAID.

Під час візиту до Одеси голова USAID сказала, що нова допомога піде на розвиток сільськогосподарської інфраструктури та розширення інших маршрутів експорту збіжжя.

Пауер також закликала уряди інших країн та приватний сектор надати ще 250 мільйонів доларів, щоб допомогти фермерам, які постраждали від дій Росії, та стимулювати економіку України в довгостроковій перспективі.

"Ми колективно зацікавлені в тому, щоб українські фермери залишалися в бізнесі", — сказала Саманта Пауер на спільному брифінгу з віцепремʼєр-міністром України Олександром Кубраковим.

17 липня в Україну приїхала адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер. Вона зустрілася з керівниками органів влади України та поспілкувалась з українськими аграріями, лідерами приватного бізнесу, представниками громадянського суспільства.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Чорноморська ініціатива увійшла в історію як важливий дипломатичний успіх і пообіцяв обговорити продовження угоди з президентом РФ.

Президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн назвала цинічним кроком вихід Росії з "зернової угоди".

Президент Володимир Зеленський наголосив, що своїми діями РФ зриває домовленості з Туреччиною та ООН. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю CBS заявив, що вихід Росії із зернової угоди призведе до зростання світових цін на агропродукцію та загрожуватиме голодом населенню багатьох країн світу.

На початок