Парникові гази від вибухів в Криму та по Україні викликатимуть кислотні дощі та смоги - експертка Кримської платформи

Парникові гази від вибухів в Криму та по Україні викликатимуть кислотні дощі та смоги - експертка Кримської платформи

Ексклюзивно
Експертка Світлана Бойченко на Міжнародному форумі Експертної мережі Кримської платформи
Експертка Експертної мережі Кримської платформи та кліматолог Світлана Бойченко. експертка Експертної мережі Кримської платформи та кліматолог Світлана Бойченко. Фото: Суспільне

В результаті вибухів і дії тяжкої бойової техніки, яка викидає в атмосферу парникові гази на території Криму та іншій території України відбувається вплив на зміни клімату, а також вплив на людей, через смоги та кислотні дощі.

Про це Суспільному Крим розповіла експертка Експертної мережі Кримської платформи та кліматолог Світлана Бойченко в перший день Міжнародного форуму Експертної мережі Кримської платформи, який 18 липня розпочався у Києві.

"Наслідки від бойових дій є як для Криму, так і для всієї України - забруднення атмосфери шкідливими речовинами в результаті вибухів і снарядів, дії тяжкої бойової техніки, яка викидає в атмосферу, перш за все, парникові гази. Вони можуть впливати на зміни клімату, а також впливати на людей, викликаючи смогу та кислі дощі", - сказала експертка.

Також, за словами Бойченко, росіяни розміщують частину метеорологічних спостережень Криму на своїх ресурсах. Водночас дані про Луганську та Донецьку область нікуди не потрапляють.

Крім того, вона порівнює сьогоднішні реалії неможливості отримання даних по Криму для дослідження з такими самими інформаційними прогалинами, як і в Другу світову війну.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок