У Чернігові можуть зрости тарифи на тепло: у чому причина

У Чернігові можуть зрости тарифи на тепло: у чому причина

Уточнено
У Чернігові можуть зрости тарифи на тепло: у чому причина
ФОТО: Getty Images

Майже на 15% для населення та релігійних організацій і майже на 34,5% для бюджетних установ. На стільки акціонерне товариство "Облтеплокомуненерго" пропонує підвищити тарифи на постачання тепла у Чернігові. Інформацію Суспільному підтвердила керівниця групи фінансово-економічного аналізу компанії Альона Яхимець. Однак різницю здорожчання компенсуватиме держава.

За її словами, в опалювальному сезоні 2022/2023 економічно обґрунтована вартість теплопостачання для населення була 2 668,84 гривень за гігакалорію, тепер же вони пропонують 3 063,11 гривень. Тариф підіймають, бо зросла заробітна плата, вартість електроенергії та розподілу газу.

Зараз АТ "ОТКЕ" подало документи до управління економічного розвитку міськради, аби ті перевірили, чи все правильно порахували в компанії. Потім новий тариф мають розглянути на засіданні виконкому. Проте, за словами Альона Яхимець, фактична вартість тепла для населення не зросте і залишиться на рівні 1 737 гривень за гігакалорію, бо діє державний мораторій на підвищення тарифів.

Як сказав голова правління "Облтеплокомуненерго" Олексій Щербина, раніше компенсовувати різницю в тарифах їм мала міська рада, тепер же – держава.

Голова правління "Облтеплокомуненерго" Олексій Щербина
Голова правління "Облтеплокомуненерго" — Олексій Щербина. ФОТО: Суспільне Чернігів
"На сьогодні, ми за кілька років не отримали ще жодної копійки. Невідповідність тарифу, який застосовується, і його реальній собівартості призводить до того, що збільшується кредиторська заборгованість підприємства за отриманий природний газ".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок