Багато опадів та застарілі каналізації: чому Київ "пливе" під час сильних злив

Багато опадів та застарілі каналізації: чому Київ "пливе" під час сильних злив

Ексклюзивно
підтоплення Києва, залпова злива, дощова каналізація
Наслідки зливи в Києві. Фото: УНІАН

Понаднормова кількість опадів, залпові зливи та інтенсивна забудова столиці — основні причини підтоплень міських вулиць. Про це Суспільному розповіли в комунальному підприємстві "Київавтодор".

Усі опади в Києві стікають в Дніпро через систему дощової каналізації та малі річки. Як пояснюють дорожники, 80% мереж побудували в 50-80-ті. Тож сьогодні колектори не можуть приймати понадрозрахункові об'єми дощових вод.

Водночас під час злив різко підвищується рівень води в річках Либідь, Нивка, Сирець, Дарницькому та Північно-Дарницькому меліоканалах, а також в каскаді озер Опечень.

Аби місто не "пливло", пояснюють у "Київавтодорі", потрібно побудувати нові колектори дощової каналізації з відводом води в Дніпро.

"Основною причиною підтоплень вулично-дорожньої мережі міста є понаднормова кількість опадів та залпові зливи. А також значне збільшення твердого стоку. Воно виникло через зникнення зелених територій після інтенсивної забудови столиці за останні двадцять років", — зазначили в підприємстві.

Комунальники запевняють: очисні роботи проводять згідно із встановленими нормами та в межах фінансування. Додатково — щороку напередодні весняної повені. "Забивається" дощоприймальна система переважно побутовим сміттям та листям.

Що відомо про підтоплення Києва через негоду

7 липня Київ накрила гроза та частково підтопила Печерський та Голосіївській райони. Шістьох людей визволили із заповненого водою підвалу. Тоді випала рекордна кількість опадів за добу з 1978 року.

14 липня після нічної грози в столиці зафіксували підтоплення в Деснянському та Дніпровському районах.

На початок