СБУ встановила особи ще 30 колаборантів, які беруть участь у репресіях на ТОТ

СБУ встановила особи ще 30 колаборантів, які беруть участь у репресіях на ТОТ

СБУ
Фото: УНІАН

Служба безпеки України зібрала докази вини ще 30 колаборантів, які входять до складу окупаційних органів Росії у тимчасово захоплених районах півдня та сходу України.

Про це повідомляє пресслужба СБУ у Telegram.

"Серед них – 24 прихильники "рашизму", які вступили до створеного російськими загарбниками "Новокаховського міського відділу поліції МВС Херсонської області. У лавах каральної установи вони беруть активну участь у придушенні проукраїнських акцій протесту на території міста", — йдеться у повідомленні.

Зафіксовано випадки викрадення учасників руху опору та розграбування їхнього приватного майна.

У СБУ зазначили, що фігуранти також здійснювали подворові обходи, під час яких погрожували людям ув’язненням у разі "неявки" на фейковий референдум щодо "приєднання" області до Росії.

"Ще трьох колаборантів ідентифіковано на Луганщині. З літа 2022 року вони очолюють окупаційну адміністрацію у тимчасово захопленому Біловодську Старобільського району", — йдеться у повідомленні.

Встановлено, що лише за пів року поплічники противника провели понад 30 масових заходів на підтримку "кремлівського режиму".

"Для імітації суспільної "активності" вони примушували до участі у проросійських мітингах представників комунальних установ, закладів освіти та учнів навчальних закладів", — зауважили у СБУ.

Крім того, повідомлено про підозру очільницям трьох місцевих відділень "центру надання муніципальних послуг", які створила окупаційна влада.

"На цих "посадах" колаборантки виконують "рознарядки" з Москви щодо примусової паспортизації місцевих жителів. Для цього взаємодіють з представниками "Росреєстру" та російським МВС", — йдеться у повідомленні.

"На підставі зібраних доказів усім зловмисникам повідомлено про підозру за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Оскільки фігуранти перебувають на тимчасово окупованій території України, тривають комплексні заходи для їх притягнення до відповідальності за злочини проти нашої держави", — йдеться у повідомленні.

На початок