"У перший день обстріляли з "градів" й авіацією". Історія кулеметника Артема, який служить у Хмельницькому

"У перший день обстріляли з "градів" й авіацією". Історія кулеметника Артема, який служить у Хмельницькому

"У перший день обстріляли з "градів" й авіацією". Історія кулеметника Артема, який служить у Хмельницькому
На фото військовослужбовець Артем. Фото: Суспільне Хмельницький

З першого дня повномасштабного вторгнення воює 24-річний кулеметник Національної гвардії України Артем з позивним "Боксер". У війську служить з 2021 року, розповідає кандидат у майстри спорту і тренер з боксу. Брав участь у звільненні Харківщини, пройшов Бахмут.

Артем народився в Кіровоградській області, жив у Чернігові. Там, у школі-інтернаті почав займатися боксом — звідси й позивний "Боксер". Згодом закінчив педуніверситет за фахом фізична культура і спорт. У 2021 році пішов до війська. Повномасштабне вторгнення зустрів в одній з військових частин Нацгвардії у Харкові, говорить Артем.

"В перший день повномасштабного вторгнення ми в пів на п’яту прокинулися від вибуху, десь в Харкові пролунав. Подивилися в вікно, там дим стояв", — каже воїн.

Військовослужбовець Артем в окопі.
Військовослужбовець Артем в окопі. Фото: військовослужбовець Артем

Увечері 24 лютого виїхали у район Салтівки, розповідає Артем: "По нас завдали ударів з "градів". Ми викопали траншейку маленьку, мабуть, по коліно. Закрив очі, зажмурився, а через дорогу були сильні спалахи. Дуже страшно в ті моменти. Потім нас накрила авіація. Мабуть, наступного дня. Мене на пів метра з-під землі підкинуло".

Його перший стрілецький бій, каже, відбувся 7 березня на околиці Харкова.

"Бій тривав десь на відстані 50-70 метрів, так близько вони підійшли. Як спортсмен, я морально і фізично витривала людина. Я можу сказати, що тоді в мене ніяких переживань не було. Це був такий стрибок в небуття. Ти наче не знаєш, що робити, але дієш як треба. Російські військові переодягнулися в нашу форму, їхали на зачистку. Тому, що перед тим днем по нас дуже жорстко працювала артилерія, і вони думали, що нас там вже просто немає", — пригадує Артем.

На фото Артем зі своїми побратимами.
На фото Артем зі своїми побратимами. Фото: військовослужбовець Артем

Перший бій тривав 12 годин, говорить військовослужбовець: "Не могли нас просто поміняти, тому що нас обстрілювали артилерією дуже сильно, а ми не могли вийти. Сиділи й молилися. А потім, ти звикаєш до цих "прильотів" тобі стає однаково".

Торік у вересні Артем брав участь у харківській наступальній операції.

"Досить швидко це все відбулося. До нас прибігають, кажуть: "У вас 20 хвилин зібратися, вибігайте і контрнаступ". Ми тоді за день пішки пройшли майже 25 кілометрів. Одразу ми майже до кордонів вигнали противника. Коли ми виїхали в Донецьку область, там специфіка дій змушує тебе вміти просто все: кидати гранату, стріляти з кулемета, гранатомета і так далі", — каже Артем.

Артем біля зруйнованого будинку в одному з деокупованих сіл.
Артем біля зруйнованого будинку в одному з деокупованих сіл. Фото: військовослужбовець Артем

29 грудня їх підрозділ зайшов у Бахмут, розповідає Артем: "Ще тоді Бахмут не був захоплений. Ми якраз були на околицях. От якщо казати про побут, то по нашій п'ятиповерхівці стріляли з "турів", а ми в той час з другом мили голову на третьому поверсі, а це було сім градусів морозу.

За словами нацгвардійця, він добре готує. Після перемоги, каже Артем, мріє відкрити власний ресторан. А поки чоловік служить в одній з військових частин Національної гвардії України, що в Хмельницькому.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок