Після деокупації Криму планується створити 10 військових адміністрацій – Ташева

Після деокупації Криму планується створити 10 військових адміністрацій – Ташева

Таміла Ташева розповіла, скільки військових адміністрацій буде після звільнення Криму
Таміла Ташева про військові адміністрації після деокупації Криму. Постійний представник Президента України в АР Крим Таміла Ташева. Фото: Офіс президента

Після звільнення Криму від російської окупації там планують створити 10 районних військових адміністрацій відповідно до нового українського законодавства, аби реалізувати реформу децентралізації на деокупованій території.

Про це повідомила постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева під час круглого столу "Три роки новому адміністративно-територіальному устрою України: успіхи, виклики та перспективи".

За її словами, потрібно буде створити дієву систему управління, аби показати кримчанам переваги реформи децентралізації, яка напрацьовувалася в Україні за період війни.

"Децентралізація та спроможність громад є важливим елементом для утвердження демократії та залучення народу до управління державою. Цей процес має бути ефективним і в Криму. Для цього потрібно вже сьогодні приймати законодавчі ініціативи, які не будуть обмежувати дію реформи на території півострова після деокупації", - заявила постійна представниця Президента України в АРК.

Ташева зауважила, що ці зміни необхідні для врегулювання законодавства під час створення військових адміністрацій на півострові, які допоможуть визначитись із територіальними громадами, що діятимуть у Криму.

"Зокрема, мова йде про доцільність утворення 10 районних військових адміністрацій відповідно до нового поділу, що є простішим процесом та потребуватиме менше ресурсів, ніж утворення 14 адміністрацій "старих" районів", – зазначила вона.

Що відомо про перші дії України у Криму після його деокупації

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок