Російський Су-35 перехопив американський літак-розвідник над Сирією

Російський Су-35 перехопив американський літак-розвідник над Сирією

Су-35
Ілюстративне фото: АР

У небі над Сирією російський винищувач Су-35 здійснив небезпечний маневр наблизившись до американського військового літака-розвідника МС-12.

Про це повідомляє AP з посиланням на власні джерела.

За словами американських чиновників, російський винищувач пролетів дуже близько до американського літака спостереження над Сирією, змусивши його пройти крізь турбулентний кільватерний потік повітря, і створив загрозу життю чотирьох американських членів екіпажу.

Офіційні особи заявили, що інцидент, який стався у неділю, 16 липня, і став значною ескалацією на тлі низки зіткнень між літаками США та РФ в Сирії впродовж останніх тижнів.

Перехоплення російським Су-35 завадило американському екіпажу безпечно керувати літаком MC-12, заявили джерела АР, назвавши це новим рівнем небезпечної поведінки, яка могла призвести до аварії або загибелі людей.

Співрозмовники агентства відмовилися повідомити деталі військової операції та наскільки близько російський літак підійшов до американського.

За словами офіційних осіб, двомоторний турбогвинтовий літак MC-12 здійснював спостереження на підтримку операцій проти угруповання Ісламська держава в Сирії.

АР зазначає, що кілька разів за останні два тижні російські винищувачі підлітали на небезпечній відстані від MQ-9 Reapers, запускаючи сигнальні ракети та змушуючи безпілотники виконувати маневри ухилення.

14 березня два російські літаки Су-27 здійснили небезпечне перехоплення безпілотного літака розвідки, спостереження і рекогносцировки MQ-9 ВПС США, який діяв у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

У командуванні Військово-повітряних сил США в Європі заявили, що один із російських літаків Су-27 влучив у пропелер MQ-9, внаслідок чого американські сили були змушені збити MQ-9 у міжнародних водах.

На початок