Кишкова паличка та яйця гельмінтів — оприлюднили результати досліджень пляжів на Черкащині

Кишкова паличка та яйця гельмінтів — оприлюднили результати досліджень пляжів на Черкащині

Кишкова паличка та яйця гельмінтів — оприлюднили результати досліджень пляжів на Черкащині
Суспільне Черкаси

Станом 18 липня місця відпочинку на Черкащині не відповідають гігієнічним нормативам. Такі результати досліджень, розповів Суспільному головний санітарний лікар області Володимир Папач.

Йдеться про проби води, відібрані в акваторії місць масового відпочинку на ставах «Осташівський» міста Умань, «Пляж», «Бурлацький» міста Жашків, розповів Володимир Папач.

"Проби води на цих водоймах не відповідали гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками — за кількістю лактозопозитивної кишкової палички", — уточнив Володимир Папач.

Утім за санітарно-хімічними показниками, додав головний санітарний лікар, відхилень від встановлених нормативів у воді акваторій місць масового відпочинку на воді не виявили.

"В Умані на ставах «Мегометр» та «Осташівський» на двох пробах ґрунту (пісок) виявлено відхилення від гігієнічних нормативів за паразитологічними показниками (наявність життєздатних яєць собачих токсокар)", – додав медик.

Також виявили культури холероподібних НАГ-вібріонів І групи Хейберга, які можуть викликати захворювання на гострі кишкові інфекції, у пробах води річок Гнилий Тікич, Ірклій, Тясмин, Дніпро (місця організованого відпочинку у Звенигородці, містах Сміла, Чигирин, Канів, смт Лисянка, смт Драбів, смт Чорнобай, смт Маньківка, смт Катеринопіль).

За радіологічними показниками відхилень не виявлено.

Нагадаємо, 11 липня головний санітарний лікар області повідомив про заборону купання на пляжах "Митницький" та "Соснівський–1" у Черкасах, ставах "Скеля" та "Городецький" в Умані та місці масового відпочинку на річці Тясмин у Кам’янці.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок