І Україна, і Росія досягли незначних успіхів на різних ділянках — британська розвідка

І Україна, і Росія досягли незначних успіхів на різних ділянках — британська розвідка

Війна, ЗСУ
Український військовий встановлює запал до 155-мм артснаряду перед пострілом з гаубиці М777, поставленої США, Харківська область, 14 липня 2022 р. Фото: АР/Євген Малолетка

Протягом останнього тижня бої тривали на багатьох напрямках фронту, причому і Україна, і Росія досягли незначних успіхів на різних ділянках.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії

Як зазначають у британській розвідці, на північному сході російські війська намагалися просунутися через ліси на захід від Кремінної.

"Україна продовжує докладати значних зусиль навколо контрольованого Росією Бахмута. Тут російські сили, ймовірно, слабкі, але поки що тримаються. Далі на південь у Донецькій області, особливо в районі Авдіївки, російські сили продовжують спроби локальних штурмів, але безуспішно", — йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що на півдні Україна продовжує наступ принаймні на двох напрямках, але "навряд чи встигла прорватися до основних оборонних рубежів Росії".

У британській розвідці припускають, що на південному фронті Росія, ймовірно, запровадила режим нормування снарядів для артилерії, намагаючись зберегти найважливіші можливості для ведення непрямого вогню.

"У Херсонській області Україна утримує невеликий плацдарм на лівому березі річки Дніпро біля зруйнованого Антонівського мосту, що є додатковим викликом для російського командування, яке, ймовірно, стурбоване вразливістю свого південно-західного флангу", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про ситуацію на фронті

За даними Генштабу ЗСУ, Росія зосереджує основні війська на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Протягом минулої доби відбулось 36 бойових зіткнень.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський повідомив, що Росія перекидає резерви на Бахмутський напрямок, намагаючись зупинити наше просування. Водночас росіяни зосередили основні сили на Куп‘янському напрямку, де українські воїни тримають оборону.

На початок