Харківському театру "Березіль" зменшують фінансування, а відшкодування зарплат покладають на Росію: коментар режисера

Харківському театру "Березіль" зменшують фінансування, а відшкодування зарплат покладають на Росію: коментар режисера

Важливо
Харківському театру "Березіль" зменшують фінансування, а відшкодування зарплат покладають на Росію: коментар режисера
Фото з виставу "Каліка з острова Інішмаан" харківського театру імені Шевченка "Березіль". Закритий показ вистави "Каліка з острова Інішмаан". Харків, липень 2023 року. Фото: Харківський театр ім. Шевченка "Березіль"/Facebook

Частині акторів Харківського державного академічного українського драматичного театру імені Тараса Шевченка "Березіль" призупиняють дію трудових договорів "через військову агресію Росії", а відшкодування заробітної плати покладають на державу-агресорку. Про це повідомив актор театру Сергій Гусєв у Facebook.

Він опублікував на своїй сторінці фотографію повідомлення, зазначивши, що подібні листи отримали актори усіх театрів Харківської області: "Не потрібно їм ні мистецтво, ні театри! Цим все одно, що люди залишилися без всього, чим жили все життя і живуть далі!"

харківський театр
Повідомлення про призупинення трудового договору з акторами театру. Фото: Гусев Сергей/Facebook

Харківський волонтер, співзасновник Благодійного фонду Сергія Жадана Олег Абрамичев додає: "Спочатку військова адміністрація забороняє проводити будь-які заходи в театрах, чим паралізує роботу закладів культури та їхніх колективів. А зараз, посилаючись на воєнний стан, призупиняє трудовий договір із працівниками театру, себто акторами та режисерами".

Сам театр повідомив, що закриває театральний сезон, який так і не вдалося повноцінно запустити: "Ми змушені закривати сезон, так і не дочекавшись дозволу зіграти для вас нову, вже готову виставу «Каліка з острова Інішмаан». Натомість ми змогли у форматі закритого показу презентувати її друзям і колегам, отримавши багато позитивних відгуків".

харківський театр
Театр оголосив про завершення сезону. Скриншот зі сторінки у Facebook

У коментарі для Суспільне Культура головний режисер театру Степан Пасічник зауважив, що проблеми з фінансуванням культури у Харкові були завжди: "Нам пояснюють, що це нестача фінансування, тому «давайте як хочете». Якби це був поодинокий випадок і з тим, що зараз війна, я б це, мабуть, якось більше розумів. Але в Харкові це саме система".

На його думку, робота театрів (а особливо у прифронтових містах) необхідна, оскільки це "жива комунікація", яка важлива для людей. Зокрема, у той час, як на окупованих територіях одразу ж знищують книжки: "Тобто вони вбивають слово, а театр займається живим словом. І діяльність театрів якраз і є тими "Хаймарсами", які летять їм у відповідь, коли вони присилають нам С-300".

Пасічник зазначив, що очільники й влада мали б шукати можливості та шляхи підтримки, а не "просто розчерком пера з однією оговіркою — ну нема".

"Їм (росіянам) страшенно важливо з того боку казати, що це знищено. Українського слова нема, українського театру нема. Ось їхня програма, крім бомб, крім автоматів — вбити дух"
Степан Пасічник

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок