Як триває процес виселення організацій з Народного дому у Рівному

Як триває процес виселення організацій з Народного дому у Рівному

Народний дім у Рівному
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному станом на 17 липня закінчився строк дії договорів користування на усі приміщення у Народному домі. Деякі громадські організації та політичні партії продовжують працювати у цій будівлі, однак, їх намагаються виселити через суд. Суспільне дізналося як проходить виселення з Народного дому.

Процес звільнення Народного дому

З 18-ти організацій, які використовували приміщення Народного дому, станом на початок 2021-го року 11 їх уже звільнили. Про це у відповіді на інформаційний запит Суспільного поінформувала начальниця управління комунальною власністю Рівнеради Олеся Смоловик.

У повідомленні йдеться про те, що щодо п'яти орендарів вживають заходи досудового і примусового виселення, іще по двох орендарях тривають суди. Серед тих, хто і досі здійснює діяльність у Народному домі — обласна організація Національної спілки журналістів України.

Відповідь на запит про виселення організацій з Народного дому
Відповідь на запит Суспільного про звільнення приміщень Народного дому. Фото: Суспільне Рівне

Позиція двох орендарів

Серед тих, хто ще перебуває в Народному домі — обласна організація Національної спілки журналістів України. Її голова Дмитро Тарасюк про ситуацію каже так:

"Минулого тижня був господарський суд за позовом управління комунальною власністю і нас зобов'язали, — ніякі аргументи до уваги не бралися, — звільнити все, тому що тут має бути ремонт. У нас в спілці журналістів понад 500 членів, половина з них знаходяться у Рівному. У нас тут картотека, у нас тут база даних, у нас тут усе. Куди ми маємо вибиратися? На вулицю? Вибиратися ми звідси не збираємося, оскільки нам нічого не пропонували. У нас багато є рішень судів, які ніхто не виконує".

У Рівному примусово виселяють Національну спілку журналістів України з Народного дому
Фото: Суспільне Рівне

Ремонт у приміщенні обласного осередку НСЖУ, за словами Дмитра Тарасюка, робили власним коштом. Каже, попри те, що воно входить до переліку приміщень, які постановою Кабміну від 1998-го року рекомендовано передати у довічне користування спілці, на вимогу міської влади готовий переїхати, але тільки у приміщення з умовами, не гіршими за нинішні.

Крім спілки НСЖУ, досі використовує три кімнати у Народному домі також і міська організація партії "Батьківщина". Керівник пресслужби Володимир Попик ситуацію коментує так:

"Прикро, що Народний дім, який не з вини тих орендарів, які тут, довели до такого стану. Є таке, погоджуюся, але це вина не нас, не спілки журналістів. Були орендарі, які займали офіси, не платили орендну плату, не платили за тепло. Накопичилися великі борги, через що спочатку світло пообрізали, по Народному дому, яке було централізованим. Потім обрізали узимку гаряче опалення. Мусили ставити собі обігрівачі, кондиціонери".

У Рівному примусово виселяють партії з Народного дому
Фото: Суспільне Рівне

За словами Володимира Попика, свого часу на ремонт офісу в Народному домі партія витратила близько 200 тисяч гривень. Нині вони перебувають "у належному стані", тож їх використовуватимуть доти, доки не з'явиться конкретна дата, до якої їх треба буде покинути.

Позиція міста

Заступниця міського голови Рівного Марина Кузмічова пояснила — місто поки не вирішило, що буде у Народному домі.

"Почнемо з того, що для того, щоб почати ремонт, потрібно, аби була затверджена концепція депутатами Рівненської міської ради, що саме там буде. Поки що однієї концепції, за яку б проголосували депутати — її ще немає. Пропозиції на рівні пропозиції — проговорено. На рівні рішень депутатів — ще нічого немає. Рік, два. Я б оцінювала це, через років два реально, що там би щось почалося", — повідомила посадовиця.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок