Україна виступила у другому фіналі з артистичного плавання на ЧС-2023 з водних видів спорту

Україна виступила у другому фіналі з артистичного плавання на ЧС-2023 з водних видів спорту

Україна виступила у другому фіналі з артистичного плавання на ЧС-2023 з водних видів спорту
Збірна України з артистичного плавання. Фото: Ligue Européenne de Natation

На ЧС-2023 у Фукуоці в артистичному плаванні українки вдруге не потрапили до топ-3.

Збірна України з артистичного плавання виступила у другому фіналі на чемпіонаті світу з водних видів спорту. У фіналі змагань акробатичних груп українки посіли сьоме місце.

На цьогорічний чемпіонат світу у Фукуоці збірна України заявилася виключно на командні змагання. Відтак, до старту турніру "синьо-жовті" претендували на два комплекти медалей в дуеті та три — в групі.

Перший фінал за участі України відбувся у змаганні технічних дуетів. У цій дисципліні змагалися Владислава та Марина Алексіїви, які посіли у підсумку 10-е місце.

Наступною дисципліною, в якій Україна претендувала на медалі чемпіонату світу-2023 з водних видів спорту, стало змагання в акробатичній групі, у фінал якої українки пройшли з третього місця. Українські артистичні плавчині проводили його у статусі срібних призерок Європейських ігор-2023, де в акробатичній програмі вони поступилися Франції.

У фіналі змагань акробатичних груп "синьо-жовті" виступили у складі з восьми спортсменок: Владислава та Марина Алексіїви, Марта Фєдіна, Вероніка Гришко, Дар'я Мошинська, Ангеліна Овчиннікова, Анастасія Шмоніна та Валерія Тищенко.

Як пройшов фінал за участі України

 • Збірна України заявила на фінал програму зі складністю 20.4000 бала. Більшу обрали Китай та США 20.9500 та 20.4000 бала.
 • Спочатку лідером у фіналі стала збірна Японії, яка очолила турнірну таблицю фіналу з результатом 220.5867 бала.
 • Однак фаворитками змагань і конкурентками українок була команда Китаю, яка проводила турнір у статусі чинних чемпіонів світу. Китайські спортсмени виступили у фіналі дев'ятими і отримали за свою програму 238.0033 бала та вийшли на перше місце.
 • Україна розпочала фінал слідом за збірною Китаю. "Синьо-жовті" своїм виступом у фіналі не змогли підтвердити заявлений рівень складності – судді знизили його до 17.7500 бала. Загалом за фінальну програму українки отримали 204.3634 бала та посіли проміжне п'яте місце.
 • Уже у наступному виступі збірну України на одну сходинку вниз змістила команда Канади, яка стала п'ятою.
 • Останніми у фіналі виступила команда США, яка стала у підсумку другою. Натомість Україна завершила змагання на сьомому місці.

Чемпіонат світу. Артистичне плавання. Акробатичні групи

 1. Китай – 238.0033 бала
 2. США – 232.4033 бала
 3. Японія – 220.5867 бала

...

 • 7. Україна – 204.3634 бала

Україна на чемпіонаті світу у Фукуоці виступить щонайменше ще в одному фіналі. У вівторок, 18 липня, українки змагатимуться у технічній програмі груп.

Україна на чемпіонаті світу з водних видів спорту: що відомо

 • Змагання з артистичного плавання у Фукуоці триватимуть 14-22 липня.
 • На турнірі у Японії уже розіграно 14 комплектів нагород, дотепер Україна здобула медалі у синхронних стрибках з 10 метрів.
 • Попередній чемпіонат світу у Будапешті став для українських артистичних плавчинь найуспішнішим в історії: "синьо-жовті" здобули сім медалей: дві золотих та п'ять срібних.
На початок