В Іванківській громаді на Київщині з’явився мобільний ЦНАП

В Іванківській громаді на Київщині з’явився мобільний ЦНАП

В Іванківській громаді на Київщині з’явився мобільний ЦНАП
Мобільний ЦНАП Фото: КОВА

Іванківська територіальна громада Київщини отримала новий мобільний Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Відтепер жителі деокупованої громади матимуть кращий доступ до адміністративних послуг. Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної військової адміністрації із посиланням на Департамент економіки.

Зазначається, що в рамках шведсько-українського Проєкту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" представники Уряду та посольства Швеції передали Іванківській громаді автомобіль та комплект обладнання для мобільного ЦНАПу.

"Завдяки такому Центру надання адміністративних послуг мешканці громади, які проживають у віддалених від її центру населених пунктах, зможуть звертатися за документами, консультаціями та іншими адміністративними послугами безпосередньо за місцем проживання",— йдеться у повідомленні.

У КОВА нагадали, що за підтримки Міністерства цифрової трансформації, ПРООН, ЄС та Уряду Канади у червні в Іванкові відкрили новий сучасний модульний ЦНАП замість зруйнованого внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ в Україну і, зокрема, на Київщину.

Що відомо про роботу ЦНАПів на Київщині під час війни

Після деокупації Київської області від військ РФ центри надання адміністративних послуг почали поступово відновлювати роботу. У травні 2022 року працювали 49 таких установ на території пристоличного регіону.

Через бойові дії на Київщині повністю були зруйновані 3 ЦНАПи в Бородянській, Іванківській, Бишівській територіальних громадах, ще 5 – частково.

У жовтні минулого року — завдяки підтримці міжнародних партнерів — у Бородянці почали будівництво нового модульного ЦНАПу. Він почав приймати відвідувачів у березні 2023 року. Подібні проєкти реалізують також у Бишівській та Димерській громадах.

Із початку 2023 року на Київщині працюють 64 центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), де для мешканців доступні 546 видів послуг.

У лютому нотаріальні послуги були впроваджені ще у чотирьох Центрах надання адміністративних послуг Київщини: в Бучанській, Ірпінській, Васильківській та Калинівській (Фастівського району) громадах.

Також в Ірпені спростили процедуру оформлення різноманітних документів для людей завдяки електронній взаємодії між нотаріусами та місцевим ЦНАПом.

На початок