Знову вандалізм: туристка зі Швейцарії намагалася видряпати своє імʼя на стінах Колізею

Знову вандалізм: туристка зі Швейцарії намагалася видряпати своє імʼя на стінах Колізею

Знову вандалізм: туристка зі Швейцарії намагалася видряпати своє імʼя на стінах Колізею
Пресслужба президента України

Стіни Колізею в Римі знову постраждали: 17-річна туристка зі Швейцарії намагалася вирізати своє імʼя на каменях памʼятки. Про це повідомила місцева газета Repubblica Roma.

Дівчина вирізала літеру N на одній із цегляних колон. Вона зупинилася тільки після того, як екскурсовод зняв це на камеру. Після зауваження дівчина знизала плечима, посміхнулася і пішла.

"Це перший раз, коли мені вдалося зняти акт вандалізму в Колізеї, але за шість років я бачив їх десятки, деякі люди навіть відламували частини стіни. Одного разу в мене навіть плюнули, бо я насварив хлопчика", — розповідає гід Девід Баттальїно.

Коли Баттальїно підійшов до батьків дівчини, ті нібито жестом показали, що "роздратовані". Реакція сім'ї була такою: "Вона просто дитина, вона не робила нічого поганого".

Тоді гід повідомив про це охоронцю, який і викликав поліцію. Батьків із донькою доправили до дільниці поліції на площі Венеції в Римі для допиту. Дівчину можуть змусити сплатити штраф до €15 тисяч (620 тисяч гривень), або їй загрожує від двох до пʼяти років увʼязнення.

Це вже не перший випадок подібного вандалізму за останні кілька тижнів. У червні Суспільне Культура повідомляло, що італійська поліція розшукує чоловіка, який видряпав на стіні Колізею своє ім’я та ім’я своєї дівчини — "Ivan+Haley 23".

Міністр культури Дженнаро Санджуліано тоді назвав графіті "серйозним, негідним і ознакою великої некультурності".

Також Repubblica Roma повідомляла, що ще одного туриста, 17-річного німецького студента у супроводі вчителя затримала карабінерська служба на площі Венеції за псування пам'ятника. Він подряпав стіну на першому поверсі, пошкодивши частину цегляної кладки.

У 2014 році російського туриста оштрафували на €20 тисяч (810 тисяч гривень) за те, що він видряпав велику літеру "К" на стіні Колізею, та засудили до 4 років ув'язнення умовно в межах спрощеного судочинства.

Наступного року двох американських туристів також притягли до відповідальності за пошкодження пам'ятника при обтяжувальних обставинах після того, як вони вирізали на ньому свої імена.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок