Марина Бех-Романчук здобула "срібло" у потрійному стрибку на етапі Діамантової ліги у Сілезії

Марина Бех-Романчук здобула "срібло" у потрійному стрибку на етапі Діамантової ліги у Сілезії

Марина Бех-Романчук здобула "срібло" у потрійному стрибку на етапі Діамантової ліги у Сілезії
Марина Бех-Романчук. Фото: AP Photos

Спортсменка здобула третю ліцензію для України на Олімпіаду-2024 з легкої атлетики.

Українська легкоатлетка Марина Бех-Романчук здобула "срібло" на етапі Діамантової ліги. У Сілезії українка стала другою у секторі для потрійного стрибка.

На етапі у польській Сілезії Марина Бех-Романчук була однією з шести запрошених українок до старту. Також на змаганнях у Польщі змагалися Ірина Геращенко, Юлія Левченко, Катерина Табашник та Андрій Проценко. Мала стрибати у висоту також Ярослава Магучіх, але через скасування рейсу вона не потрапила на місце проведення змагань.

До турніру Діамантової ліги у Польщі Бех-Романчук підійшла після першої перемоги в літньому сезоні у потрійному стрибку, яку здобула на Європейських іграх-2023. У межах Діамантової ліги українка боролася за третю нагороду у цій дисципліні: раніше вона здобувала "срібло" (Рабат) і "бронзу" (Осло).

Окрім медалей, на етапі у Сілезії спортсменки змагалися за олімпійські ліцензії. Для здобуття путівки стрибункам у довжину потрібно було виконати норматив 14.55 метра.

Як виступила Бех-Романчук

 • У першому стрибку Марина показала результат 14.21 метра. Натомість головна конкурентка українки Юлімар Рохас із Венесуели одразу стала лідеркою змагань, стрибнувши на 14.43 метра.
 • У наступних трьох стрибках Бех-Романчук не змогла покращити свій результат – її дві спроби не були зараховані через заступ.
 • У п'ятій спробі Марина показала результат 14.70 метра та вийшла на друге місце, змістивши з цієї позиції кубинку та чемпіонку етапу у Рабаті Леяніс Перес. А завдяки цьому результату ще й виконала олімпійський норматив.
 • У підсумку чинна чемпіонка Європи стала другою у потрійному стрибку з другим найкращим особистим результатом літнього сезону.
 • Переможницею змагань у секторі для потрійного стрибка стала олімпійська чемпіонка Токіо у дисципліні – Юлімар Рохас з результатом 15.18 метра, що стало новим найкращим результатом сезону у світі.

Діамантова ліга. Сілезія. Потрійний стрибок, жінки

 1. Юлімар Рохас (Венесуела) – 15.18 метра
 2. Марина Бех-Романчук (Україна) – 14.70 м
 3. Леяніс Перес Ернандес (Куба) – 14.67 м

Збірна України з легкої атлетики: що відомо

 • Для Бех-Романчук відбір на Олімпіаду-2024 у потрійному стрибку став першим у кар'єрі. Перед цим вона виступала на двох Олімпійських іграх лише у стрибках у довжину.
 • Марина Бех-Романчук має можливість відібратися на Олімпіаду-2024 у двох дисциплінах. Для цього вона має виконати норматив 6.86 метра.
 • За олімпійські ліцензії Україна зможе поборотися на етапі Діамантової ліги у Монако, який розпочнеться 21 липня. Однак на турнірі у князівстві не буде змагань у потрійному стрибку.
 • Україна здобула уже три ліцензії на Олімпіаду-2024 з легкої атлетики: у секторі стрибків у висоту у Сілезії їх вибороли Ірина Геращенко та Юлія Левченко.

На початок