Маркета Вондроушова – чемпіонка Вімблдону-2023. Це її перший титул Грендслем у кар'єрі

Маркета Вондроушова – чемпіонка Вімблдону-2023. Це її перший титул Грендслем у кар'єрі

Маркета Вондроушова – чемпіонка Вімблдону-2023. Це її перший титул Грендслем у кар'єрі
AP Photos

Перша в історії несіяна тенісистка, що виграла Вімблдон.

Чеська тенісистка Маркета Вондроушова вперше у кар'єрі виграла Вімблдон. У фіналі турніру вона обіграла Онс Жабер із Тунісу.

У вирішальному матчі Вімблдону-2023 Жабер та Вондроушова претендували на свій перший титул Грендслем. На британському мейджорі африканська тенісистка вийшла до свого третього фіналу у кар'єрі, а олімпійська призерка Токіо-2020 вдруге зіграла у фіналі Грендслему.

До фіналу Вімблдона-2023 Онс вийшла після перемоги над другою ракеткою світу Аріною Сабалєнка, а Маркета вибила з турніру Еліну Світоліну. Відтак, чеська тенісистка, яка у світовому рейтингу йде на 42 місці, стала другою найменш рейтинговою фіналісткою в історії Вімблдону.

Очна зустріч Жабер та Вондроушової у фіналі Вімблдону-2023 стала шостим протистоянням у кар'єрі тенісисток. До цього три зустрічі виграла чеська тенісистка, а двічі перемога діставалася представниці Тунісу.

Як пройшов матч Вондроушова - Жабер

  • Жабер розпочала фінал Вімблдона-2023 з двох виграних геймів, але після цього Вондроушова змогла зрівняти рахунок у партії.
  • До кінця першого сету туніська тенісистка допустила 15 невимушених помилок (проти шести у суперниці) та програла партію із загальним рахунком 6:4.
  • У другому сеті стартовий гейм виграла Вондроушова, яка поступилася у трьох наступних геймах. Однак до завершення партії чеська тенісистка виграла п'ять геймів і здобула титул – 6:4.
  • Загалом матч тривав 1:22 години. За цей час Жабер здійснила 31 невимушену помилку, проти 13 у Вондроушової.
  • В обох сетах за рахунку 4:4 Вондроушова робила брейк, після чого успішного подавала (спершу на сет, тоді – на матч).

Вімблдон-2023: жінки, фінал

Маркета Вондроушова (Чехія) – Онс Жабер (Туніс, 6) 2:0 (6:4, 6:4)

Що означає результат

  • Переможницею Вімблдону стала тенісистка, яка до цього не вигравала турнір. Відтак, Маркета Вондроушова вперше у кар'єрі здобула титул Грендслему.
  • Вондроушова стала найменш рейтинговою тенісисткою, яка виграла жіночу сітку Вімблдону. В актуальному заліку WTA Маркета займає 42-е місце.
  • Жабер програла третій фінал Грендслем у кар'єрі та вдруге – на Вімблдоні.
  • Після Петри Квітової та Яни Новотної Вондроушова стала третьою чеською тенісисткою, яка виграла Вімблдон.
На початок