На Кіровоградщині аварії найчастіше стаються через перевищення швидкості – патрульна поліція

На Кіровоградщині аварії найчастіше стаються через перевищення швидкості – патрульна поліція

На Кіровоградщині аварії найчастіше стаються через перевищення швидкості – патрульна поліція
Патрульний фіксує швидкість машин за допомогою приладу ТРУКАМ на вулиці Перша Виставкова у Кропивницькому / 14 липня 2023 року . Фото: Суспільне Кропивницький

Перевищення швидкості – найчастіша причина аварій на дорогах Кіровоградської області. З початку року через недотримання правил дорожнього руху травмувалась 401 людина, 47 загинули. Це дані від речника патрульної поліції регіону Дмитра Поперешняка.

За словами Дмитра Поперешняка, за перші шість місяців 2023 року в області сталось 1245 аварій, за аналогічний період минулого року – 853. В них травмувалися 309 людей, 40 – загинули.

Вулиця Перша Виставкова у Кропивницькому – одне з семи у місті та одне з десяти в області, де поліцейські за допомогою приладу ТРУКАМ слідкують за дотриманням швидкості водіями. Крім цього, перевищення швидкості фіксують сім камер автоматичної фіксації порушень, сказав речник патрульної поліції: "Згідно правил дорожнього руху, максимально допустима швидкість руху у населених пунктах – 50 кілометрів за годину, якщо інше не встановлено додатковими дорожніми знаками. Поза населеними пунктами, в місцях, які не позначені дорожніми знаками "Автомагістраль", максимально допустима швидкість руху становить 90 кілометрів за годину".

За пів години роботи на вулиці Перша Виставкова поліцейські зупинили двох водіїв, які перевищили швидкість, сказав поліцейський Ігор Корольов: "В одного з водіїв прилад зафіксував перевищення швидкості на 28 кілометрів за годину – він їхав зі швидкістю 78 кілометрів за годину. Це адміністративна відповідальність. Якби перевищення було в межах 20 кілометрів за годину, було б попередження".

Зі слів поліцейського, відповідальність за таке порушення –340 гривень штрафу: "На місці складаємо постанову, вручаємо водію копію з реквізитами – для того, щоб він сплачував або оскаржував рішення".

Водій Володимир Гордієнко сказав, що оскаржувати постанову не буде: "Задумався. З’їхав з траси – там не сильно велике перевищення було – 70 кілометрів за годину. Та коли з’їхав, не зменшив. Згоден – порушив".

У другої водійки прилад зафіксував швидкість 90 кілометрів за годину, сказав Ігор Корольов. Водійка назвалася Юлією, попросила не показувати її обличчя і не називати прізвище. Сказала, що поспішала, бо лишила дитину саму вдома. Оскаржувати постанову, за її словами, не буде і сплатить штраф.

На початок