Зміни у виплатах для переселенців: що відомо

Зміни у виплатах для переселенців: що відомо

Важливо
Гривні
Гроші. Суспільне Тернопіль

Кабінет Міністрів вніс зміни в порядок призначення виплат для переселенців. Про це під час брифінгу Суспільному повідомила директорка департаменту соцзахисту населення Тернопільської ОВА Оксана Смолій.

Костянтин Карцев виїхав з Маріуполя наприкінці березня 2022 року. Чоловік розповів, отримує виплати для переселенців та проживає в Тернополі. Повертатися у своє житло поки не планує.

"У Маріуполі в нас згоріли, або знесли наші квартири, які збирали, купували, протягом всього життя. Ми, наші батьки, наші дідусі, бабусі. Окрім самої квартири, все те, що є там всередині або згоріло, або було знесено бульдозером окупантами. Власне все, що було, воно зникло".

Переселенець із Маріуполя
Костянтин Карцев. Фото: Суспільне Тернопіль

На запитання, на що вистачає цих виплат, Костянтин Карцев відповів:

"Чи вистачить 2 тисяч на місяць, щоб мати все, що отримували, скажімо так, певний час, звичайно, що ні. Тому до цих виплат я, знаєте, філософськи ставлюся. Ці виплати допомагають нам орендувати житло в інших областях. Тобто, все інше, – треба йти працювати, що ми й робимо".

Із 1 серпня виплати не продовжуватимуть переселенцям, які повернулися до своїх домівок.

Директорка департаменту соцзахисту населення Тернопільської ОВА Оксана Смолій
Оксана Смолій. Фото: Суспільне Тернопіль

Також не виплачуватимуть гроші людям, які перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, розповіла Оксана Смолій.

"Із 1 вересня допомога продовжується для тих громадян, чий майновий стан потребує такої підтримки. І не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави. Зокрема, виплату буде припинено тим переселенцям, які з моменту ухвалення даної постанови: придбали новий транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 5 років, крім авто, придбані волонтерами та переданих на потреби оборони країни. Придбали на суму більше 100 тисяч гривень земельну ділянку, квартиру, будинок, крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету. Також, мають на депозитному банківському рахунку кошти загальною сумою понад 100 тисяч гривень".

Згідно з постановою Кабінету Міністрів сума виплати не зміниться, каже Оксана Смолій.

"Для людей з інвалідністю та дітей ‒ 3 тисячі гривень та для інших ‒ 2 тисячі гривень".

За її словами, на Тернопільщині зареєструвано 75 тисяч переселенців.

Читайте також

На початок