Димові шашки для військових: як і з чого їх роблять ніжинські волонтери

Димові шашки для військових: як і з чого їх роблять ніжинські волонтери

Димові шашки для військових: як і з чого їх роблять ніжинські волонтери
ФОТО: Суспільне Чернігів

Ніжинські волонтери роблять димові шашки для українських військових. Серед компонентів — є парафін та цукор, який ніжинці несли з дому на виробництво перших партій.

Олександр один із групи ніжинських волонтерів, яка власноруч, із підручних засобів робить димові шашки для українських військових. Він розрахував для цього необхідні пропорції інгредієнтів.

Волонтер з Ніжина Олександр Черненко
Олександр Черненко. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Ми, як почали робити, спочатку все дивилися в Інтернеті, різні варіанти, бувало таке пробували, що ледве волоси не погоріли, одна хімічка з Києва, і почали роботи, щоб було більш безпечно і швидко", — каже Олександр Черненко.

Робити це самостійно не рекомендують, особливо дітям. Пропорції, всі компоненти й послідовність не розголошують. Ольга Лисивець розповідає, почали з виробництва окопних свічок. А навесні військові попросили зробити димові шашки.

"Десь близько місяця ми вигадували, випробовували, як правильно підібрати компоненти, з чого робити".

Волонтерка з Ніжина Ольга Лисивець
Ольга Лисивець. ФОТО: Суспільне Чернігів

Після погодження військовими, волонтери отримали перші великі замовлення.

"Найбільше замовлення — 500 штук. Ми, мабуть, його близько місяця робили. Потім 200 та 100".

На партію із 500 штук, вони витратили майже 50 кілограмів цукру. Його спочатку приносили з дому, а потім почали отримувати від церкви. Інші компоненти купують коштом від пожертв.

Суміш для виготовлення димових шашок для військових
Суміш для виготовлення димових шашок для військових. ФОТО: Суспільне Чернігів

Ефект, який потрібно досягти — це білий дим, що стелеться землею. Він ховає українських військових від ворога. Суміш пакують у картонні тубуси, їх роблять з тримача для плівки. Собівартість однієї димової шашки складає близько 30 гривень — говорить Олександр Черненко.

Димить вона понад хвилину. Волонтери продовжують експериментувати та планують виробляти шашки більшої місткості, які даватимуть дим понад три хвилини, зараз вони на етапі розробки.

Детальніше дивіться у відео:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube

На початок