Київ витратить понад 60 млн грн на ремонт укриттів у навчальних закладах столиці

Київ витратить понад 60 млн грн на ремонт укриттів у навчальних закладах столиці

На облаштування укриттів у закладах освіти Києва спрямують 61 млн грн
Бомбосховище в одному з навчальних закладів Києва. Фото: КМДА

Київрада спрямувала на будівництво, реконструкцію та реставрацію споруд цивільного захисту, розташованих у закладах освіти, 61 млн гривень. Про це повідомляє Департамент економіки та інвестицій КМДА.

Зокрема, столичні депутати внесли зміни до Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2021-2023 роки.

На облаштування укриттів у закладах освіти Київрада вирішила перерозподілити 50 млн гривень бюджетних коштів і додатково виділити на ці потреби 11 мільйонів гривень з бюджету Києва.

Крім того, 23,1 млн гривень будуть спрямовані на будівництво укриттів на території Пуща-Водицького психоневрологічного інтернату і Дарницького дитячого будинку-інтернату.

Як повідомили у Департаменті економіки КМДА, у березні 2023 року у Києві на капремонти споруд цивільного захисту у закладах загальної середньої освіти спрямували 116 мільйонів гривень. Це – гроші субвенції із держбюджету та співфінансування з бюджету столиці.

Що відомо про перевірки та облаштування київських укриттів

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули двоє жінок і дитина. Жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. 10 червня вона закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками комісії, 15% укриттів Києва придатні до використання без зауважень.

У Києві, після рішення комісії щодо непридатності значної кількості укриттів, з обліку та мапи зняли близько тисячі об’єктів. Для поповнення фонду захисних споруд влада почала переговори із підприємцями про доступ населення до підвальних приміщень.

Також у столиці планують встановити понад 200 модульних укриттів, насамперед, у спальних районах міста. На них місто виділить 300 мільйонів гривень.

Перше "пілотне" мобільне укриття з'явилось у Києві наприкінці червня. Воно виготовлене з бетону і може захистити від вибухової хвилі та осколкового ураження.

Київські укриття обладнають автоматизованою системою відкриття, аби під час повітряної тривоги до них був гарантований доступ.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

На початок